10 λεπτα red-orange 80-86 αποχρωσεις

Πήγαινε κάτω

10 λεπτα red-orange 80-86 αποχρωσεις

Δημοσίευση από heretic77 Την / Το Κυρ Φεβ 18, 2018 7:53 pm

Χαιρετω την παρεα! Ειπα να κανω και εγω ενα ποστ με ενα μερος της συλλογης μου απο 10λεπτα 80-86 κοκκινα! Στην πρωτη σειρα ειναι τα πιο σκουρα και παω κλιμακωτα ως προς το ατονο. Smile

Θα βγαλω και μια φωτο με σφαλματα πλακας της συγκεκριμενης αποχρωσης καποια στιγμη Smile[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
heretic77

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: 10 λεπτα red-orange 80-86 αποχρωσεις

Δημοσίευση από trifonas Την / Το Δευ Φεβ 19, 2018 2:28 am

Πολύ ωραία περιθώρια. Πολύ φίνα κομμάτια!

trifonas

Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 20/07/2017

Δημοσίευση από heretic77 Την / Το Δευ Φεβ 19, 2018 10:49 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
heretic77

Δημοσίευση από heretic77 Την / Το Δευ Φεβ 19, 2018 10:50 am

Η πρωτη με σφαλματα πλακας και η δευτερη με ζευγη Smile Ευχαριστω φιλε Τρυφωνα Wink
heretic77

Δημοσίευση από Mercury Την / Το Δευ Φεβ 19, 2018 10:00 pm

Αντε μπράβο,έκανες την αρχή,και τι αρχή !
Εντάξει το θυμάμαι απο παλιά το ενδιαφέρον σου για την απόχρωση αυτή,αλλά εδώ υπάρχει μεγάλη προσπάθεια,συλλεκτική και κυρίως οικονομική,καθώς σε άρτιο ζεύγος,το 10λ κόκκινο -πορτοκαλί έχει την δυναμική του.
Αλήθεία,έχεις βρει κανένα κεραμιδί ?
Και τα flaws,θα ήταν πολυ καλή ιδέα να τους έκανες ένα κοντινό ζουμ σε φωτό.

Βάλε αν θες και τα τρία 20λ που είχες ανεβάσει στο άλλο φόρουμ προ μηνός,στο αντίστοιχο τόπικ των 20λ,αν θυμάμαι το ένα απο αυτα είχε ενδιαφέρον...
Mercury

Αριθμός μηνυμάτων : 1046
Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2017

Δημοσίευση από heretic77 Την / Το Δευ Φεβ 19, 2018 11:03 pm

Θα τα βγαλω μια κοντινη ναι, οι πιο σκουρες αποχρωσεις που απεικονιζονται στην πανω σειρα ειναι υποτιθεται (ετσι εχουν αγοραστει δηλαδη) οι vermillion. Βεβαια και εκει εχω βρει παραλλαγες, οπως ειναι το 5ο και 6ο γραμματοσημο , ενω τα αλλα ειναι πιο σκουρα. Τα ζευγη δεν ειναι ολα εντελως αρτια, κανα δυο εχουν ελατωμματα, αλλα γενικως προσπαθω η συλλογη μου να εχει καταστασεις απο F και πανω, και σε καποιες ελαχιστες περιπτωσεις δεχομαι και τις VG αρκει βεβαια να υπαρχει συλλεκτικο ενδιαφερον (πχ καποια καλη σφραγιδα).
Και αυτες τις φωτο αν τις κανεις ζουμ κατι ψιλοφαινεται.
Τα 20λεπτα δε θυμαμαι ποια ηταν...αλλα οκ, θα ποσταρω κατα καιρους Smile
Θα κανω κατι αντιστοιχο και με αλλες αξιες. Ειμαι ομως ακομα στο μαζεμα Smile Μ αρεσουν ιδιαιτερα τα 40λεπτα meshed paper, τα 40λεπτα 71-72 και τα 80λεπτα 62-67. Και επισης τα 20λεπτα τα κακεκτυπα. Ακομα ομως δεν εχω πολυ υλικο για να δειξω. Δεσμευομαι για το μελλον Smile
heretic77

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης