Philotelistes
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ερωτήματα/κατατάξεις γραμμ./θέματα γενικού ενδιαφέροντος,πάνω στις ΜΚΕ.

+22
Takis
salonico
costasirun
dimitris1969
Παναγιώτης Ρασσιάς
Elboiteu
Γεωργία Μπάλτσου
heretic77
USGreek
Νίκος Καρνιαουτάκης
νικος
stelios proedrou
Midili
SHH_Egeo
trifonas
Panos stamp
Νίκος Βαρουξής
Admin
heraldic40
Valeroi
Theosal
Varg83
26 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 30 ... 50  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 50]

Theosal

Theosal

Ωχ αλλος ένας σαν τους I phone-πληκτους..., αλλα αυτος ειναι μΚΕπληκτος...
Πέραν της πλακας, αν έμενα Αθήνα, θα ημουν κάθε μέρα διάλεξης απο τις 5 εκει... και δεν θα έχανα καμια....

trifonas



Theosal έγραψε:Εγω θα έκοβα φλέβες να ειμαι, αλλα δεν γινεται με τπτ να ειμαι εκει... ούτε τεταρτη..

Εκτός και αν μας κινηματογραφείτε τις διαλέξεις και μας τις δίνετε απο δω μεσα....

Έχω να γράψω καιρό οπότε καλή χρονιά σε όλους. Είναι καταπληκτική ιδέα να βιντεοσκοπηθεί η ομιλία για όλους εκείνους που δε θα μπορούν να είναι εκεί. Δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν εφικτό αλλά θα ήταν ευεργετικό να σώζονταν κάποιες τέτοιες ομιλίες. Επιπλέον δεν ξέρω αν ο ομιλητής θα είχε την καλωσύνη να μοιραστεί με το κοινό το ψηφιακό υλικό που θα παρουσιάσει.

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Αγαπητέ trifonas καλη χρονιά,να΄σαι πάντα καλά.
Οπωσδήποτε για σας που δεν μπορείτε να παραβρεθείτε είναι καλή ιδέα,εγώ απο πλευράς μου,αν τελικά κατορθώσω να είμαι αυτη την Τετάρτη θα κάνω το εξής:
θα τους το θέσω σαν τετελεσμένο,θα πάω με κάμερα και τρίποδο[ελπίζω να έχει επαρκή φωτισμό],και πιστεύω πως δεν θα έχουν αντίρρηση,από την άλλη δεν είμαι και στο μυαλό τους,εγω πάντως θα προσπαθήσω.

Theosal

Theosal

Μπράβο Πάνο, αυτό θέλουμε όλοι μας .....

trifonas



Σ' ευχαριστώ κι εγώ Πάνο!!

Επισκέπτης


Επισκέπτης

θα παει κανεις αποψε στο σεμιναριο???

SHH_Egeo

SHH_Egeo

Mercury,Midili και θα περάσω και εγώ αν και εκτός πεδίου μου Rolling Eyes

Theosal

Theosal

Αχ βρε τυχεροί .... Πάνο μην ξεχάσεις την κάμερα.... Θέλω να τα μάθω όλα!!!

SHH_Egeo

SHH_Egeo

Theosal έγραψε:Αχ βρε τυχεροί .... Πάνο μην ξεχάσεις την κάμερα.... Θέλω να τα μάθω όλα!!!

Παίδες μην πολυενθουσιάζεστε με την κάμερα...
Το θεωρώ απίθανο εως αδύνατο,μακάρι να διαψευστώ Rolling Eyes
Ισως επειδή σκέφτομαι τον εαυτό μου στη θέση του,εγώ δεν θα δεχόμουν.Ενα βίντεο ερασιτεχνικό μπορεί να κυκλοφορήσει παντού,να παραποιηθεί,να..να...να..

Επισκέπτης


Επισκέπτης

Κυψελη ειναι η Φεα αποτι ειδα... χμμ το σκεφτομε δεν ειναι σιγουρο ομως!!!

SHH_Egeo

SHH_Egeo

Tasos έγραψε:Κυψελη ειναι η Φεα αποτι ειδα... χμμ το σκεφτομε δεν ειναι σιγουρο ομως!!!

Για έλα..
Φέρε και τον τόμο με τα κουκούλια Very Happy Rolling Eyes

Επισκέπτης


Επισκέπτης

Θες να κανουμε μαθημα με τα κουκουλια ε? Razz

Theosal

Theosal

Κουκουλομάθημα ..... κάτι σαν τον κουκουλοφόρους .... Εδώ παραδίδονται μαθήματα ΚΟΥΚΟΥΛΟ-φόρων ..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Επισκέπτης


Επισκέπτης

Welcome in the Koy KoyL CLub!!! Very Happy Razz tongue cheers

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Ολα πήγαν καλά,αύριο... Cool

Τάσο δεν πειράζει που δεν μπόρεσες να έρθεις τελικά,αυτο θα γίνει και τις προσεχεις Τετάρτες,έτσι όπως το βλέπω θα γίνουν σίγουρα άλλες τρεις συναντήσεις/διαλέξεις.

Επισκέπτης


Επισκέπτης

Δυστυχως... δεν τελικα αλλα οκ εφοσον θαχει και αλλες μερες...

Panos stamp



Ένα πολύ καλό μάθημα σήμερα από τον μετρ της μεγάλης κεφαλής. κο Περιστανογλου

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Βρε ,βρε τα παιδιά τα συνονόματα Smile

Δεν σου κρύβω πως πάνω που ρώτησες τον δάσκαλο για το σολφερίνο,στο καπάκι τον ρωτάω εγώ για τις επόμενες διαλέξεις και μάλλον δεν πήρες απάντηση...
Αλλά αν έχεις προσέξει υπάρχει πολύ ''γεμάτο '' τόπικ πάνω στο θέμα,το είχε  κανονίσει καλά ο varg παλαιότερα,αυτό:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Εν αναμονή του τι τράβηξα,πράγμα που θα κάνω αύριο ας συνοψίσω σε απλές γραμμές τι έγινε σήμερα.

Ο δάσκαλος Περιστάνογλου,μάλλον ο τελευταίος εν ζωή της γενιάς του,των γεννημένων προπολεμικά,Καλλιγά πατέρα,Κούνδουρο,Στασινόπουλο,Μπάφα,συν τον εν ζωή αλλά πολύ μεγάλο ηλικιακά Κώτση,με όρεξη και θέληση για μετάδοση γνώσης πάνω στις ΜΚΕ ξεκίνησε σήμερα ένα κύκλο διαλέξεων με σλάιντς,παρουσία τουλάχιστον 40 [!!!] συλλεκτών.
Η παρουσίαση ξεκίνησε με μια εισαγωγή απλού τρόπου πρώτης γνωριμίας με το πεδίο αυτό,το οποίο ανέβαινε σαν επίπεδο μέσα απο τις ερωτήσεις μας ,που ακούραστα απαντούσε ο Π.Σήμερα φτάσαμε μέχρι και τις εκδόσεις   του λεγόμενου Μαϊου,κράτησε περίπου μία ώρα,και στο τέλος και πάλι με μεγάλη όρεξη έβλεπε γραμματόσημα που του έδειχναν απο τις συλλογές τους οι διάφοροι φιλοτελιστές,προς αναγνώριση/ταξινόμηση.

Κσι τι έπαθα?
Πήγα σε αίθουσα με 40-12* συλλέκτες ΜΚΕ αλλά και γενικώς κλασικών γραμμ.χωρίς να πάρω μαζί μου τις κάρτες του φόρουμ...πάλι καλά που θα έχει συνέχεια.

*οι δώδεκα γιατι είμαστε εμεις σαν ήδη μέλη καθώς και κάποιοι που λόγω ηλικίας,ε,δεν νομίζω πως θα ασχοληθουν με ιντερνετικές ανησυχίες...

Admin

Admin
Admin

...εν αναμονή του video που πρέπει πρώτα να μετατραπεί σε τρεις διαδοχικά φάσεις για να ανέβει στο φόρουμ,τυχόν σχόλια πάνω στις διαλέξεις καλό είναι να γίνονται εδώ και το τοπικ να μείνει μόνο με τα βιντεο και τυχον φωτο,για την καλύτερη θέασή του.

https://philotelists.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 50]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 30 ... 50  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης