Η αξία των 10λ.

Σελίδα 6 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Πήγαινε κάτω

Απ: Η αξία των 10λ.

Δημοσίευση από Tasos Την / Το Τετ Νοε 29, 2017 8:00 pm

Midili έγραψε: Εαν οι υπόλοιποι μαζεψουμε τα μονόλεπτα μας και πάμε ως καινούργιοι καταθέτες στην ΕΦΕ για έκθεμα αναπόφευκτα θα πέσουν άκυρα.

Επίσης το αποτέλεσμα των εκθέσεων εξαρτάται και απο τις προσωπικές επαφές και γνωριμές που εχει ο καθένας με την ΕΦΕ ή οποιοδήποτε παρόμοιο οργανισμό , δεν πας απλα, καταθέτεις και φευγεις . Δηλαδή μη το κάνουμε να ακούγεται κάτι τόσο απλό.

Να και κατι μεμπτο... "ΕΦΕ"
Αρα οσοι αν θελησουν να λαβουν μερος θα πρεπει να ειναι σε αυτη εγγεγραμενη σαφως.... και να κανεις και επαφες μεσα στον κυκλο της!!!

Τελικα αν παει ενας "εκτος σχεδιου πολεως" τον τρωει η μαρμαγκα δηλαδη....

Εκτος αν το υλικο του ειναι σουπερ Ουαου ισως να εισχωρηση και να λαβει μερος!

Midili τα ειπες τελεια και κατατοπιστικα ειλικρινα...

Παντου τα ιδια συμβαινουν σημερα διχως επαφες δεν πεζει....
Tasos

Αριθμός μηνυμάτων : 1413
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από NikMar Την / Το Τετ Νοε 29, 2017 8:20 pm

Παιδιά παρόλο που δεν μου πέφτει λόγος, ειδικά στο συγκεκριμένο, θα πρέπει να πω πως διαφωνώ με τον Midili και τον Tassos. Αν ένας φιλοτελιστής έχει μια δομημένη συλλογή που μπορεί να γεμίσει 1 ή 3 ή ακόμη και 5 πλαίσια την εμφανίσει δεν θα φάει άκυρο. Νομίζω πως απλά θα του δώσουν κατευθύνσεις βελτίωσης, αν χρειάζεται, και θα τον καλοδεχτούν. Μην ξεχνάμε πως υπάρχουν άνθρωποι στην ΕΦΕ που έχουν παγκόσμια αναγνώριση στο χώρο και δεν νιώθουν υπό αμφισβήτηση όταν ένας νέος εμφανίζεται.
Δεν έχει να φοβηθεί κάτι ο κύριος Ζαφειρακόπουλος, ή ο κύριος Καζάπης ή ο Αλέκος ο Γαληνός ή ο κύριος Βιρβίλης ή ο κύριος Χαλβατζιδόπουλος ή όποιος άλλος από ένα καινούριο.
Πιστεύω πως άκυρο θα φάει μόνο αν κάποιος πάει με "τουπέ" ή με στυλ "κοίτα ποιος είμαι εγώ και τη συλογάρα έχω". Ειδικά αν αυτό συνδυαστεί με μικρότερη ή μεγαλύτερη άγνοια του αντικειμένου τότε πιστεύω πως ακόμη κι εμείς θα του ρίχναμε "άκυρο".
NikMar

Αριθμός μηνυμάτων : 143
Ημερομηνία εγγραφής : 22/09/2017
Τόπος : ΒΟΛΟΣ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Tasos Την / Το Τετ Νοε 29, 2017 8:41 pm

NikMar έγραψε:Παιδιά παρόλο που δεν μου πέφτει λόγος, ειδικά στο συγκεκριμένο, θα πρέπει να πω πως διαφωνώ με τον Midili και τον Tassos. Αν ένας φιλοτελιστής έχει μια δομημένη συλλογή που μπορεί να γεμίσει 1 ή 3 ή ακόμη και 5 πλαίσια την εμφανίσει δεν θα φάει άκυρο. Νομίζω πως απλά θα του δώσουν κατευθύνσεις βελτίωσης, αν χρειάζεται, και θα τον καλοδεχτούν. Μην ξεχνάμε πως υπάρχουν άνθρωποι στην ΕΦΕ που έχουν παγκόσμια αναγνώριση στο χώρο και δεν νιώθουν υπό αμφισβήτηση όταν ένας νέος εμφανίζεται.
Δεν έχει να φοβηθεί κάτι ο κύριος Ζαφειρακόπουλος, ή ο κύριος Καζάπης ή ο Αλέκος ο Γαληνός ή ο κύριος Βιρβίλης ή ο κύριος Χαλβατζιδόπουλος ή όποιος άλλος από ένα καινούριο.
Πιστεύω πως άκυρο θα φάει μόνο αν κάποιος πάει με "τουπέ" ή με στυλ "κοίτα ποιος είμαι εγώ και τη συλογάρα έχω". Ειδικά αν αυτό συνδυαστεί με μικρότερη ή μεγαλύτερη άγνοια του αντικειμένου τότε πιστεύω πως ακόμη κι εμείς θα του ρίχναμε "άκυρο".

Ναι επειδη ειναι Μελετης εδω η ενοτητα προτεινω να την παμε καφενειο την κουβεντα για να μην την χαλαμε
Tasos

Αριθμός μηνυμάτων : 1413
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2017

Δημοσίευση από Mercury Την / Το Παρ Δεκ 22, 2017 11:52 am

Εχοντας έτοιμη  την παρουσίαση,στο σταδιο πριν την εκτύπωση στα εκθεσιακά φύλλα, του γνωστου σφάλματος ''διπλή τελεία'' της θέσης 79,

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

,στέκομαι στη έκδοση του δικτυωτού,γιατι ενω το έχω όπως φαίνεται,το γραμμ.στη όψη έχει touch στην δεξιά γωνία...
Ετσι λοιπόν,στη τελευταία athens απέκτησα αυτό,

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

και έτσι τροποποιώντας το φύλλο θα προστεθει και αυτο δίπλα ασφαλώς απο το παλιό,μόνο που πλέον το ελλάτωμα του παλαιού δεν θα φαίνεται καθώς θα είναι αναρτημένο απο την πίσω όψη για να φαίνεται, το  σπάνιο για αυτη τη έκδοση, ανάποδο ''0''.

Τα παραπάνω λοιπόν ,αγαπητοί φίλοι των ΜΚΕ, τα γράφω για να δείξω πως με αφορμή την μετατροπή ενός συλλέκτη σε εκθέτη, η συλλογή μας αναβαθμίζεται,ειδικά απο την στιγμή που μπαίνει σε διαγωνιστικό τμήμα,πέρα απο τα μάτια που θα την δουν στην έκθεση.Ασφαλώς έχει το τίμημά του,να, στην περίπτωσή μου,ενώ το είχα και στεκόταν ωραιότατα στο έκθεμα,το ξαναγόρασα για καλύτερο αποτέλεσμα,,αλλά στον κόσμο της ΜΚΕ οι οικονομικές αναστολές πολλές φορές μας φεύγουν... Smile
Mercury

Αριθμός μηνυμάτων : 1046
Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2017

Σελίδα 6 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης