Philotelistes
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μία ωραία σύμπτωση !

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Μία ωραία σύμπτωση ! Empty Μία ωραία σύμπτωση ! Δευ Ιουλ 10, 2017 2:29 pm

Admin

Admin
Admin

Μόλις τα έλαβα!
Το ένα ανα δίμηνο το άλλο ανα τρίμηνο,συμπέσανε να κυκλοφορήσουν μαζι.
Απόλαυση Smile

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

https://philotelists.forumgreek.com

2Μία ωραία σύμπτωση ! Empty Απ: Μία ωραία σύμπτωση ! Τετ Ιουλ 12, 2017 10:20 am

Valeroi

Valeroi

Έπεσε τόσο μαζί που τα έφερε και ο ταχυδρόμος μαζί, σε σημείο σκανδαλώδες λέω τι γίνεται το κρατάνε στο ταχυδρομείο για να τα φέρουν μαζί μην έρχονται 2 φορές!

Εξαιρετικά και τα 2 τεύχη όπως πάντα

http://philatelious.wordpress.com

3Μία ωραία σύμπτωση ! Empty Απ: Μία ωραία σύμπτωση ! Τετ Ιουλ 12, 2017 11:01 am

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Θέλω αγαπητέ Βαγγελη να μου πεις ,αν το διάβασες προσεχτικά ,την Φιλοτέλεια,εκει που έχει ανταπόκριση του Νικολαϊδη απο την Φιλανδία,τον επαναστατικο* νέο τρόπο εξέτασης απο τους κριτές των εκθεμάτων:
αποστέλει ο εκθέτης ηλεκτρονικά το έκθεμα,σκαναρισμένο και ό κριτης έχει όλο το χρόνο με την ησυχία του να το εξεταση σωστα κα να το βαθμολογήση.Πρωτόγνωρο !


* προ τριμήνου και,είχα διατυπώσει μια προτααη στο παλιό φόρουμ...

4Μία ωραία σύμπτωση ! Empty Απ: Μία ωραία σύμπτωση ! Τετ Ιουλ 12, 2017 1:28 pm

Valeroi

Valeroi

Ερώτηση, ωραία το παίρνει ο κριτής το βλέπει και βάζει μια βαθμολογία. Δεν εκθέτεται όμως? ή αυτό γίνεται μέρες νωρίτερα τα βλέπουν οι κριτές και μετά θα εκθέματα εκθέτονται κανονικά στην έκθεση?

http://philatelious.wordpress.com

5Μία ωραία σύμπτωση ! Empty Απ: Μία ωραία σύμπτωση ! Τετ Ιουλ 12, 2017 10:50 pm

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Ετσι ακριβώς,στέλνει ο εκθέτης το έκθεμά του μέρες πριν απο την έναρξη της έκθεσης,ίσως και δέκα ,και έτσι έχει όλο τον καιρο μπροστά του.
Εγω όμως στεκομαι στη πρωτοποριακή πρόταση που είχα διατυπώση με τοπικ στο άλλο φόρουμ περι ηλεκτρονικής έκθεσης γραμμ,πράγμα που ακριβώς συμβαίνει στη περίπτωσή μας,η παραπάνω πρωτοποριακή ιδέα της Filandia 17 της εξέτασης ένος εκθέματος σε ηλεκτρονικη μορφή είναι ο προπομπός της ιδέας μου !



Έχει επεξεργασθεί από τον/την LHH στις Πεμ Ιουλ 13, 2017 11:57 am, 1 φορά

6Μία ωραία σύμπτωση ! Empty Απ: Μία ωραία σύμπτωση ! Πεμ Ιουλ 13, 2017 10:30 am

Valeroi

Valeroi

Είναι πρωτοποριακή σίγουρα, δε το συζητώ τα περισσότερα εκθέματα δεν θα έχουν πρόβλημα αλλά δεν θα είναι λίγο προβληματικό για ορισμένα εκθέματα που απο σκάν σε σκάν αλλάζουν οι αποχρώσεις?

http://philatelious.wordpress.com

7Μία ωραία σύμπτωση ! Empty Απ: Μία ωραία σύμπτωση ! Πεμ Ιουλ 13, 2017 10:37 am

SHH_Egeo

SHH_Egeo

Να στείλω μειλ και στον dsp να γράψει σεντόνια για το τι είναι χρώμα No

8Μία ωραία σύμπτωση ! Empty Απ: Μία ωραία σύμπτωση ! Πεμ Ιουλ 13, 2017 11:33 am

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Ναι και να φέρει και τους τσιμπιτους του σακ, και σια affraid

9Μία ωραία σύμπτωση ! Empty Απ: Μία ωραία σύμπτωση ! Πεμ Ιουλ 13, 2017 12:06 pm

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Valeroi έγραψε:Είναι πρωτοποριακή σίγουρα, δε το συζητώ τα περισσότερα εκθέματα δεν θα έχουν πρόβλημα αλλά δεν θα είναι λίγο προβληματικό για ορισμένα εκθέματα που απο σκάν σε σκάν αλλάζουν οι αποχρώσεις?

Κοίτα σε μια βάση ανάλυσης,να πχ.ο κ.Χαζαπης της ΕΦΕ μου ζήτησε σε μια περίπτωση που του έστειλα γραμμ.ανάλυση 600dpi μπορει να ερθει μια ισορροπία στα σκαναρισμενα θεματα



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Παναγιώτης Ρασσιάς στις Παρ Ιουν 29, 2018 12:09 pm, 1 φορά

10Μία ωραία σύμπτωση ! Empty Απ: Μία ωραία σύμπτωση ! Παρ Ιουν 29, 2018 12:08 pm

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Να που ένα ευκαιριακό τόπικ του Ιουλίου είναι ακόμα χρήσιμο Smile

 [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

ο πρώτος φάκελλος περιέχει το περιοδικό της ΦΕΛ,που το περιμένω πως και πως[για λόγους που θα τους δείτε σύντομα Cool] και ασφαλώς ο δεύτερος φάκελλος περίεχει σίγουρα τις κατευθύνσεις σχετικά με την πολυαναμενόμενη ''Νότος 2021'' ,την πανευρωπαϊκή φιλοτελική έκθεση που θα διοργανώσει η ΕΦΕ  !

11Μία ωραία σύμπτωση ! Empty Απ: Μία ωραία σύμπτωση ! Παρ Ιουν 29, 2018 2:42 pm

Theosal

Theosal

Εγώ τον πρώτο δεν τον έλαβα ακόμη, αλλά τον δεύτερο τον έλαβα από την Τρίτη .... Κάτι συμβαίνει με τα Ταχυδρομεία ....

12Μία ωραία σύμπτωση ! Empty Απ: Μία ωραία σύμπτωση ! Παρ Ιουν 29, 2018 4:31 pm

Theosal

Theosal

Μου εφτασε και μένα ο δεύτερος φάκελος (ΦΕΛ)...

Πάνο αν μπορείς πάρε το τεύχος μαζί σου να το δει ο Τάσος....

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Παρόμοια θέματα

-

» Η αξία των 40λ.[+Σολφερίνο]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης