Philotelistes
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Νέο βιβλίο

+6
Admin
Νίκος Καρνιαουτάκης
Γεωργία Μπάλτσου
salonico
USGreek
vaitis
10 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

21Νέο βιβλίο - Σελίδα 2 Empty Απ: Νέο βιβλίο Τρι Οκτ 29, 2019 4:44 pm

Νίκος Καρνιαουτάκης

Νίκος Καρνιαουτάκης

Elboiteu έγραψε:Dedicate it !  Razz

All copies are sent from Lesvos island, I live in Crete but I will try to make an exception here and find a way to send your copy from Crete.
I will contact people of Lesvos. Just be prepared to wait a little more than what you were expecting!

https://xartomoutro.wordpress.com/

22Νέο βιβλίο - Σελίδα 2 Empty Απ: Νέο βιβλίο Τρι Οκτ 29, 2019 6:57 pm

vaitis



Για τον φίλο USGreek: Η πρότασή σου για το ebay είναι καλή! Θα το ψάξω...

23Νέο βιβλίο - Σελίδα 2 Empty Απ: Νέο βιβλίο Πεμ Οκτ 31, 2019 1:26 pm

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Exclamation study

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

24Νέο βιβλίο - Σελίδα 2 Empty Απ: Νέο βιβλίο Παρ Νοε 01, 2019 6:59 pm

USGreek

USGreek

Ζήλεψα τώρα, θέλω κι εγώ βιβλία υπογεγραμμένα από το συγγραφέα! Νίκο, κανε παράρτημα ΦΕΛ Κρήτης και στέλνε πράμα!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

25Νέο βιβλίο - Σελίδα 2 Empty Απ: Νέο βιβλίο Τρι Νοε 05, 2019 7:59 pm

vaitis



Αγαπητά μέλη του forum, 
Η πρώτη παρτίδα του βιβλίου του Νίκου που είχαμε παραλάβει από το τυπογραφείο, εξαντλήθηκε! Ήδη είναι σε εξέλιξη η εκτύπωση της δεύτερης παρτίδας. Θα ενημερώσω μόλις είναι διαθέσιμη (μέχρι το τέλος της άλλης βδομάδας). Οι παραγγελίες που έρχονται μπαίνουν σε λίστα αναμονής και θα εξυπηρετηθούν κατά προτεραιότητα.

26Νέο βιβλίο - Σελίδα 2 Empty Απ: Νέο βιβλίο Τρι Νοε 05, 2019 8:06 pm

Νίκος Βαρουξής

Νίκος Βαρουξής

Ευχαριστούμε τη ΦΕΛ για την προσπάθεια και τον Νίκο για τη γραφή.
Μάλλον θα παραλάβω ένα από τα τελευταία της πρώτης έκδοσης λοιπόν. Very Happy

27Νέο βιβλίο - Σελίδα 2 Empty Απ: Νέο βιβλίο Τετ Νοε 06, 2019 10:13 am

Νίκος Βαρουξής

Νίκος Βαρουξής

Παρέλαβα κι εγώ.

28Νέο βιβλίο - Σελίδα 2 Empty Απ: Νέο βιβλίο Παρ Νοε 08, 2019 11:24 am

Elboiteu

Elboiteu

cheers Embarassed

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

https://philateliehellenique.wordpress.com/

29Νέο βιβλίο - Σελίδα 2 Empty Απ: Νέο βιβλίο Σαβ Νοε 09, 2019 10:59 am

Νίκος Καρνιαουτάκης

Νίκος Καρνιαουτάκης

Νicolas,  merci d'avoir commenté mon livre sur ton blog!



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]



Χαιρόμαστε πολύ όταν μαθαίνουμε πως το βιβλίο φτάνει στα χέρια σας και ιδιαιτέρως πολύ για τα σχόλια που συνεχώς έρχονται το τελευταίο διάστημα!

https://xartomoutro.wordpress.com/

30Νέο βιβλίο - Σελίδα 2 Empty Απ: Νέο βιβλίο Τετ Νοε 13, 2019 7:23 pm

vaitis



Παραλάβαμε τη δεύτερη παρτίδα του βιβλίου. Οι παραγγελίες που έχουν συγκνεντρωθεί θα αποσταλλούν άμεσα.

31Νέο βιβλίο - Σελίδα 2 Empty Απ: Νέο βιβλίο Κυρ Φεβ 09, 2020 10:24 pm

Νίκος Καρνιαουτάκης

Νίκος Καρνιαουτάκης

Θέλω -και μέσω του forum philotelistes που αντιπροσωπεύει τον ελληνικό φιλοτελισμό διαδικτυακά σε όλον τον κόσμο- να ευχαριστήσω άπαντες για την υποδοχή που συνεχίζει ασταμάτητα να γίνεται στην έκδοση που ετοιμάσαμε με τη Φ.Ε.Λ. το προηγούμενο διάστημα.
Στους λιγότερο από 4 μήνες που το βιβλίο βρίσκεται σε κυκλοφορία φαίνεται πως ίσως έχει επιτύχει ένα μικρό ρεκόρ ελληνικής φιλοτελικής μελέτης του τελευταίου διαστήματος, από πλευράς διάδοσης. Αντίτυπα του βρίσκονται σε κάθε γωνιά της Ελλάδας, σε Κύπρο, Αγγλία, Γαλλία, Ελβετία, Ολλανδία, Ισπανία, Ην. Πολιτείες και άλλες χώρες που μου διαφεύγουν τη στιγμή αυτή, στις βιβλιοθήκες ενεργών Φ.Ε. της Ελλάδας και αρκετών Εταιρειών χωρών του εξωτερικού, στις βιβλιοθήκες νεοφερμένων και προχωρημένων συλλεκτών, μελετητών, κ.α.

Τα σχόλια για την έκδοση έρχονται από παντού θετικά. Το βιβλίο έχει ήδη προκριθεί για συμμετοχή στην London 2020 International Stamp Exhibition (F.I.P. Patronage) τον προσεχή Μάιο, ενώ αναμένονται εγκρίσεις το επόμενο διάστημα για συμμετοχή του και σε άλλες διεθνείς εκθέσεις. Η παρουσία του στην σημαντικότατη και κολοσσιαία από πλευράς ποιότητας και αριθμού εκθεμάτων Παγκόσμια Έκθεση του Λονδίνου αποτελεί μια επιτυχία για εμάς και, θέλω να πιστεύω, ένα μικρό, ναι, μικρό αλλά υπαρκτό λιθαράκι προς την περαιτέρω διάδοση του ελληνικού γραμματοσήμου μας, κυριότερα στο εξωτερικό. Χαίρομαι για τη μικρή, ελάχιστη αλλά χειροπιαστή αυτή συμβολή στην προσπάθεια που περισσότερο από 150 χρόνια τώρα γίνεται.

Η πραγματική όμως επιβράβευση της ιδέας μας ήρθε, και συνεχίζει να έρχεται, μέσα από τα σχόλια που λάβαμε και συνεχίζουμε να λαμβάνουμε από τους αληθινούς αναγνώστες της έκδοσης, εκείνων που φάνηκε να είχαν ανάγκη ένα τέτοιο βιβλίο, το εμπιστεύτηκαν και τελικά το αισθάνθηκαν ως ένα αληθινό βοήθημα στις προσπάθειες επαφής τους με το γραμματόσημο μας.
Το να αισθάνεσαι πως έχεις κάποιον δίπλα σου, εκεί, στα δύσκολα, την ώρα της προσπάθειας, είναι κάτι που πραγματικά μετράει πολύ, κάτι που, πιστέψτε με, γνωρίζω καλά πως είναι να έχεις και, το χειρότερο, να μην έχεις. Η φράση εκείνη από την κριτική στο blog του φίλου Ν. Changea ήταν πράγματι συγκινητική.

Υπήρξαν ακόμα και άνθρωποι που προμηθεύτηκαν αντίτυπα και πέραν των δικών τους, δώρισαν σε βιβλιοθήκες και φίλους. Τι άλλο να πεί κάποιος μετά από αυτό;

Ο προσωπικός μου στόχος φαίνεται λοιπόν πως έχει επιτευχθεί. Σας ευχαριστώ θερμά.

Αρέσει στον χρήστη italos1982

https://xartomoutro.wordpress.com/

32Νέο βιβλίο - Σελίδα 2 Empty Απ: Νέο βιβλίο Τρι Μαρ 17, 2020 9:45 am

USGreek

USGreek

Το βιβλίο του φίλου Νίκου έφτασε στη βιβλιοθήκη της American Philatelic Society και αναμένει τη σειρά του για καταλογοποιηση και διάθεση προς δανεισμό στους φιλοτελιστές της Βόρειας Αμερικής. Λόγω συνθηκών λογικά θα αργήσει, αλλά όταν γίνει θα δημοσιεύσω το σχετικό σύνδεσμο.
Μακάρι να είναι συνέχεια δανεισμένο και να βοηθήσει στην αύξηση των συλλεκτών ΜΚΕ σε ΗΠΑ και Καναδά!

Αρέσει στον χρήστη italos1982

33Νέο βιβλίο - Σελίδα 2 Empty Απ: Νέο βιβλίο Τετ Μαρ 18, 2020 3:42 pm

Νίκος Καρνιαουτάκης

Νίκος Καρνιαουτάκης

Ευχαριστώ θερμά Δημήτρη για τη σπουδαία και γενναιόδωρη σου αυτή κίνηση.

https://xartomoutro.wordpress.com/

34Νέο βιβλίο - Σελίδα 2 Empty Απ: Νέο βιβλίο Σαβ Αυγ 14, 2021 1:15 pm

petrostro

petrostro

Εδώ και 3 μέρες το έχω παραλάβει και σχεδόν το έχω τελειώσει είναι ένα πολύ κατανοητό βιβλίο για αρχάριους μιας και δεν ξανά είχα ασχοληθεί με τις ΜΚΕ και με αυτό το βιβλίο άνοιξα τα μάτια μου Κύριε Νίκο συγχαρητήρια πολύ καλή δουλεία!!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

35Νέο βιβλίο - Σελίδα 2 Empty Απ: Νέο βιβλίο Σαβ Αυγ 14, 2021 3:11 pm

Νίκος Καρνιαουτάκης

Νίκος Καρνιαουτάκης

Χαίρομαι που βρίσκεις χρήσιμο το βιβλίο και σε ευχαριστώ!

Αρέσει στον χρήστη petrostro

https://xartomoutro.wordpress.com/

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης