Philotelistes
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

ΑΙΓΥΠΤΙΑΚΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ-Egypt

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1ΑΙΓΥΠΤΙΑΚΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ-Egypt Empty ΑΙΓΥΠΤΙΑΚΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ-Egypt Πεμ Αυγ 31, 2017 10:00 am

SHH_Egeo

SHH_Egeo

Τα γραμματόσημα της Αιγύπτου είναι απο το πιό καλαίσθητα παγκοσμίως. Λογω και της Ελληνικής κοινότητας που δημιουργήθηκε στις αρχές του αιώνα και μεγαλούργησε είναι ιδιαίτερα αγαπητά και απο τους Ελληνες συλλέκτες.Εγώ είμαι ένας απο αυτούς βέβαια.
Μία εξαιρετική συλλογή ενός Ελληνα διπλωμάτη είναι αυτή που ακολουθεί

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

SHH_Egeo

SHH_Egeo

Μία επιστολή απο τη συλλογή μου με αποστολέα τον Βασιλιά της Αιγύπτου Φουάτ Α αυτοαποκαλούμενο και Πασά Φουάτ απο το παλάτι του Πασά Ομάρ προς τον Μάριο Λάγκο Ανταποκριτή της αυτού Μεγαλειότητος του Βασιλιά της Ιταλίας,Κυβερνήτη των Ιταλικών νησιών του Αιγαίου όπως τον αναφέρει.
Το γραμματόσημο 20Μ έχει τον Φουατ Α

Αναχώρηση 19.FEB.1935 CAIRO, Αφιξη 24.2.35 RODI EGEO

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Ο ίδιος σε νεώτερη ηλικία

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Μετά τη ωραία σκέψη και εισαγωγή του φίλου μας SHH,παραθέτω και εγώ την δικιά μου συλλογή,έτσι για την ποικιλία των θεμάτων του τόπικ.
Ασφαλώς μετα την θέαση της παραπάνω συλλογής,του σπουδαίου συλλέκτη Καγκελλάρη,που παρεμπιπτόντως έχει και συγγραφική προσφορα,ειδικά ένα βιβλίο του ,το λεξικό Ελλήνων φιλοτελιστών θα το αναζητήσω,αυτή εδώ φαίνεται ''σχολικού επιπέδου'',αλλά είπαμε,ο εμπλουτισμός του τόπικ...[και με Φουάτ Smile ]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Επισκέπτης


Επισκέπτης

Και απο μενα μερικα


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Επισκέπτης


Επισκέπτης

Αιγυπτιακες  σφραγιδες



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

6ΑΙΓΥΠΤΙΑΚΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ-Egypt Empty Και κατι ακομα!!! Τρι Νοε 07, 2017 1:50 am

Goldfinger78

Goldfinger78

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
[url=https://servimg.com/view/19804939/2][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.][/urll]

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης