Philotelistes
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

''κατάστημα'' MERCURY α] ανταλλαγή

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Θέλω να αποκτήσω τις σειρές της περιόδου 2005-2016.Αυτές πωλούνται στο ταχυδρομείο,σαν ολόκληρες χρονίες face value συν 24% ΦΠΑ.
Προσφέρω λοιπον προς ανταλλαγή τις παρακάτω σειρές,με την εξής αναλογία:
σειρές δικές μου 50% καταλόγου hellas 2016
σειρές ενδιαφέροντός ,face value συν 15% προσαύξηση.
Προσφέρονται οι παρακάτω,σε ** κατάσταση

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

ακόμα μια σειρά φακέλλων πρώτης ημέρας κυκλοφορίας
Ανεπίσημων:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

και επίσημων 1993-1999
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Valeroi

Valeroi

Αν πωλούνται στο ταχυδρομείο δεν παίρνουν ΦΠΑ Very Happy

http://philatelious.wordpress.com

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Καλά θα ήταν Βαγγέλη μου,αλλά τις χρονιές 2005 μέχρι 2015 τις έχουν σε αλμπουμ ολόκληρες και εκει παίΡνει ωραιότατο ΦΠΑ,το ξέρω γιατι προ εξαμήνου πήγα στη Λυκούργου να πάρω τις ςειρές για το παιδι που το έχω στρεψει στη συλλογή μετα το 2004 είχε του 2016 του 2017 κανονικά και τις προηγούμενες όπως σου περιέγραψα.

Valeroi

Valeroi

Αααα οκ τότε, και καλά όταν μπαίνουν σε άλμπουμ ή σε folderaki παρουσουσίασης τότε πάει και γίνεται προιόν και γι αυτό παίρνει φπα. Αν τις έδιναν σκέτες θα ήταν ακόμα τέλος οπότε δεν παίρνει ΦΠΑ (αυτό μόνο απο τα ταχυδρομεία, όχι απο καταστήματα φιλοτελικά)

http://philatelious.wordpress.com

Νίκος Βαρουξής

Νίκος Βαρουξής

Προφανώς και ενδιαφέρεσαι για **. Θα μπορούσα όμως αν θέλεις να σου δώσω αρκετά τεμάχια ανακατεμένα για "να παίξει" ο γιός σου από τα πρόσφατα έτη χρησιμοποιημένα. Εννοείται ανεξάρτητα ανταλλαγής. Απλά σαν "δώρο" για τον μικρό.

Νίκος Βαρουξής

Νίκος Βαρουξής

Θα ανεβάσω σε λίγο κάποιες φωτό για δείγμα και ότι πεις.

Νίκος Βαρουξής

Νίκος Βαρουξής

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Ένα δείγμα από όπου φαίνεται πως δύσκολα θα υπάρχουν ολοκληρωμένες σειρές. Αυτό όμως είναι το πιο κοντινό σε αυτό που θέλεις κι εγώ μπορώ να προσφέρω.
Συγνώμη για το ανάποδο των φωτό. Τώρα το είδα.

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Αααα τι ωραια πράγματα έχεις φτιάξει ?
Μπράβο φίλε Νίκο συγχαρητήρια,αυτη ακριβώς είναι η ψυχη του σωστου φιλοτελιστή,η αφετηρία,ή μήτρα που όλοι μας απο κει ξεκίνησαμε !
Η συλλογή γραμματοσήμων,που τα έχουμε αποκολλήσει απο φακέλλους !
Το 'εκανα μέχρι και το 2004,το θυμήθηκα πάλι πέρσι με τα παιδιά.
Φίλε ευχαριστώ,έχω και εγώ πολλά σφραγισμένα ,είμαι τυχερός,έχω ένα τύπο που είναι ταχυδρόμος στο πενταγωνο και μου φέρνει αλληλογραφία φουλ.και λόγω ότι εγώ δεν έχω το 2005 και μετά,ε,λέω ας ξεκινήσει σιγα σιγα να μαζεύει απο αυτη τη χρονιά τα ασφράγιστα[όλα και κάποπιο όμως θα μας λείπει για να κλείσουμε σειρα όπότε φίλε μου θα σε χρειαστω Smile ]

Νίκος Βαρουξής

Νίκος Βαρουξής

Ευχαριστώ Πάνο και καλημέρα σε όλους.

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης