Philotelistes
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ

+10
salonico
heretic77
Theosal
Midili
Valeroi
heraldic40
Varg83
Παναγιώτης Ρασσιάς
SHH_Egeo
Νίκος Βαρουξής
14 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 17]

181Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Σαβ Νοε 18, 2017 8:58 am

Theosal

Theosal

Mercury έγραψε:Το δικτυωτό άκρη φύλλου μεν touch δε...
Καλά τι αγάπη είναι αυτή με το συγκεκριμένο ξυρισμένο ?
Ας ελπίσουμε πως δεν έδωσες πάνω από 8 ευρώ,το επάνω περιθώριο είναι απελπιστικα κοντό....
30&60 σούπερ,καλό και το dull mauve

Ευχαριστω για την εκτίμηση!!!

Για το δικτυωτό το γνωριζω το τατς.... αλλά άρχισα να βγάζω βίτσια εδώ μαζί σας και να θελω άκρα φύλλου!!! Βέβαια θα τα προτιμούσα ακέραια, αλλα και με λιγο τατς δεν πειράζει, θα το συνηθίσω.....

Μανία για τα ξυρισμένα;;; Ναι ρε συ Πάνο. Φυσικα και εχω... αφου χρονια τώρα προσπαθώ να αγοράσω είτε από eBay, είτε απο άλλες δημοπρασίες τα 31a & 31d και τρώω πάντα φρίκη από τις τιμές εκεί που φτάνουν (πχ θυμάσαι πριν μερικές εβδομάδες το 41d, εκείνο το άριστο που έφτασε ,στα 48€, είτε από τα χτυπήματα... δεν εχω και απεριόριστους πόρους για να διαθέτω.. υπαλληλίσκος είμαι και εγώ!!!! Καλά αυτό το πήρα 5,99€+ αποστολή 1,80€. Νομιζω καλή τιμή...

Όσο για τα άλλα δύο, το 30λ. Αυτο πήρα γιατί το είδα σούπερ και σε ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ... Το 60λ. μου έλειπε και το πήρα απο ληγμένη δημοπρασία του γνωστού μας δημοπράτη από Θεσσαλονίκη... Ουφ, αυτά.....

182Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Κυρ Νοε 19, 2017 10:25 am

Varg83

Varg83

Στην τελευταία της ''Athens'' ανάμεσα στα άλλα που πήρα (θα τα ανεβάσω όταν μου έρθουν) ήταν και αυτό που το πήρα λόγω σφραγίδας. ήταν μαζί με άλλα 2, πρόκειται για το lot 1438. Το θέμα είναι ότι τελικά μάλλον η αξία δεν είναι τόσο στη σφραγίδα (που δεν είναι κάτι δύσκολο, 33=ΓΥΘΕΙΟΝ) αλλά από το έντονο περίγυρο που με πάει στα κακέκτυπα. Βέβαια θα δω και τον Α.Ε. όταν έρθει για σιγουριά. Τι λέτε?

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]" />

183Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Κυρ Νοε 19, 2017 7:20 pm

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Ενδιαφέρον περίπτωση...
Θα γίνει ακόμα πιο ενδιαφέρον όταν πάρεις την καρτελα στα χέρια σου και δεις αριστερα στο κέντρο,εκει που έχει ένα κουτακι,και δεις αριθμο με στυλο.Αυτο σημαίνει ότι έιναι πωλητή και όχι του Καραμήτσου,πράγμα που σημαίνει ότι μπορέι να έχει γίνει λάθος.

Τώρα σαν όψη έχει λευκό περίγυρο που ούτε τα κακέκτυπα δεν έχουν !
Απ οτην άλλη βλέπω στο δεξί μαιανδρο μια απροσδιόριστη λεύκανση,καθως και στις δεξιές γωνίες,στο σωστο δρομο για τις γωνίες αλλά όχι και για τον μαίανδρο...
Κόιτα στη ενότητα των σφραγίδων πάντα οι οίκοι προκρίνουν την σφραγίδα και όχι την ποιότητα του γραμμ.,μπορει εδώ να έχουν φθορά της όψης,όλα αυτα βέβαια θα ξεκαθαρίσουν με την θέαση των ΑΕ,οπως σημειώνεις.

184Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Κυρ Νοε 19, 2017 7:57 pm

Varg83

Varg83

Για καλύτερη άποψη το λοτ είναι αυτό

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Βλέποντάς το καλύτερα φαίνεται να έχει σφάλμα της γραμμής στο τέλος του αριστερού μαίανδρου θέση 140

185Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Κυρ Νοε 19, 2017 8:03 pm

SHH_Egeo

SHH_Egeo

Φίλοι μου παρακολουθώντας τα γραφόμενα σας μου γεννιέται η απορία.
Επειδή η γνώση οταν δεν μοιράζεται χάνεται Smile γιατί δεν φτιάχνετε μερικά θέματα σφαλμάτων και Α.Ε. για αρχάριους και μέσου επιπέδου συλλέκτες των ΜΚΕ?

186Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Κυρ Νοε 19, 2017 8:05 pm

Varg83

Varg83

Γενικά χρειάζεται μια καλύτερη διαχείριση των θεμάτων για να μη χαθούμε σε λίγο καιρό ιδιαίτερα στις ΜΚΕ. Δε γνωρίζω όμως τι σημαίνει αυτό από άποψη κόπου για τον admin και τεχνικών απαιτήσεων του foroum.

187Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Κυρ Νοε 19, 2017 9:07 pm

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Ειχαμε συζητήσει για ενότητα περι plate flaws...αλλά τσουπ! μας πρόλαβε το tasos και άνοιξε τοπικσ,ε,λέω και εγώ εντάξει είμαστε Very Happy
Θα το δούμε,αν αυτο θέλετε...

188Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Κυρ Νοε 19, 2017 9:20 pm

Επισκέπτης


Επισκέπτης

Πανουλη μπορει καλιστα να ανοιχτη μια ενοτητα επεξηγηματικη με υποενοτητες μεσα για καθε αξια κεφαλων Ερμη με παραδειγματα τρανταχτα και επισημανσμενα ουτως ωστε ενας αρχαριος να μπορει να αρχιση να μαθαινει βλεπωντας τα παραδειγματα! Φυσικα με επεξηγηση παντα αλλα οχι επιστημονικη αλλα τυπου εκμαθησεως! Ολα γινονται και αφηστε τα " το τασος" δουλεια χρειαζεται και οχι αραλικη! Very Happy

189Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Κυρ Νοε 19, 2017 9:30 pm

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Ωραία το γραφεις κονόνισε να μας τα πεις απο κοντά.
Αυτο θα γίνει καλώς εχόντος των πραγμάτων την Κυριακή το πρώι,κάπως νωρις το γραφω,θα φιξαριστεί μέχρι την Τεταρτη,αλλά επειδή εγώ θα είμαι μέσα,το πρωί λοιπόν της Κυριακής με αυκαιρία που θα έρθει ο varg απο την επαρχία,έχουμε πει να βρεθούμε στα γραφεία της ΕΦΕ.
Αρα,να καλη ιδέα

190Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Κυρ Νοε 19, 2017 9:38 pm

Επισκέπτης


Επισκέπτης

Και κοντα και ιντερνετικα προς στιγμην! Τωρα για την εφε το βρισκω δυσκολο να κατεβω δυστυχως κεντρο - αθηνα. Αλλα μεχρι τοτε ισως και να μπορω, ειδομεν!

191Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Νοε 20, 2017 12:13 am

Theosal

Theosal

Επιστρέφοντας στο 20λ. του varg, εγω, και ελπίζω να μην φάω ξύλο γι’ αυτο που θα πω, δεν βλέπω περίγυρο στο στο στόμα και το πηγούνι, αλλα διπλοεκτύπωση... για προσέξτε το στόμα, η γραμμή επανεμφανίζεται εκτός της κυρίας εικόνας, όπως ακριβώς συμβαίνει και στο πηγούνι... και αυτη η διπλοεκτύπωση συνεχίζεται και στον λαιμό, μοιράζοντας περισσότερο με περίγυρο. Είθε (ή όχι) να κανω λάθος, αλλα απο την αρχη ετσι μου φάνηκε, απλά δίστασα να το αναφέρω σαν κατι τέτοιο.... Ας μιλήσουν αυτοι που ξέρουν περισσότερα.. και φυσικά το γραμματόσημο όταν περιέλθει στα χέρια του αγαπητού varg....

192Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τετ Νοε 22, 2017 2:27 pm

Επισκέπτης


Επισκέπτης

Παρισινο 30λ 1876 για μελετη.


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

193Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τετ Νοε 22, 2017 5:39 pm

Varg83

Varg83

Παρέλαβα το 20λεπτο με τη στικτή που μου έμοιαζε για προσωρινό.
Λοιπόν από ότι βλέπω είναι συνεχόμενων. 

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]" />
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]" />

194Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τετ Νοε 22, 2017 9:41 pm

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Tasos λες μελέτης γιατι έχει το τσίμπιμα δεξιά,κρίμα για τα ωραια περιθώρια...
varg δυο σημεία,πρώτο,παίρνει την μικρη υπεραξία του λόγω λευκού περίγυρου,απο την άλλη τώρα που φαίνεται κανονικά,κάνει διαφάνεια?
και αν όχι, στο πλάι κοιτώντας το στο φως απο μπροστά αυτο που δείχνει είναι εκτυπωτικό ή φθορά του γραμμ.?

195Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Πεμ Νοε 23, 2017 3:44 pm

Varg83

Varg83

Για το 20λεπτο θα το έχω μαζί μου την Κυριακή. Ωστόσο δεν υπάρχει από πίσω κάποια λέπτυνση ούτε φαίνεται να υπάρχει από μπροστά φθορά στο χαρτί που να δικαιολογεί άσχημη κατάσταση στο χαρτί στο δεξιό μαίανδρο.

196Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Πεμ Νοε 23, 2017 7:16 pm

Theosal

Theosal

Δςν πρόκειται για νέο απόκτημα, απλά καθόμουν και κοίταγα τα 30λεπτα της Αθηναϊκής 76/77 και στην διπλανή σελίδα καθόταν και με φώναζε ένα 5λεπτο της 75/80 που το έχω καταχωρίσει ως 49c. Αλλά, σήμερα πήρα τον νέο κατάλογο του Καραμήτσου '18, και εκεί στις σελίδες της σειράς αυτής αναγράφει κάτι που με κούφανε και αρχίζω να υποψιάζομαι και να θέλω να ουρλιάξω.

Σας παραθέτω φωτό, όχι καλές δυστυχώς, ο φωτισμός είναι άθλιος στο δωμάτιο, του εμπροσθότυπου και του οπισθότυπου, καθώς και το απόκομμα του καταλόγου του Καραμήτσου... . Το γραμματόσημο δεν είναι τόσο ανοικτόχρωμο, εγώ θα πρόσθετα 1,50-2 τόνους πιο σκούρο...
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

197Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Πεμ Νοε 23, 2017 8:49 pm

Επισκέπτης


Επισκέπτης

Εχει γαμψη μυτη βλεπω το δικο σου θεοφιλε η κανω λαθος?

198Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Πεμ Νοε 23, 2017 9:04 pm

Theosal

Theosal

Είναι όπως ακριβώς στην φωτό του βιβλίου του Καραμήτσου. Απλά ξεγελάει λίγο η σφραγίδα που πέφτει πάνω και ότι το ρουθούνι φαίνεται λίγο μεγαλύτερο.... Όχι δεν μου φαίνεται (το κοίταξα στο μικροσκόπιο) γαμψή .... Τι θέλεις να τον κάνει γυπομύτη;;;;

199Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Πεμ Νοε 23, 2017 9:19 pm

Επισκέπτης


Επισκέπτης

Theosal έγραψε:Τι θέλεις να τον κάνει γυπομύτη;;;;



lol!

200Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 10 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Πεμ Νοε 23, 2017 9:24 pm

Theosal

Theosal

Tasos έγραψε:
Theosal έγραψε:Τι θέλεις να τον κάνει γυπομύτη;;;;
lol!

Σιωπώ

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 17]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

» Νέα αποκτήματα,και εδώ !

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης