Philotelistes
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ

+10
salonico
heretic77
Theosal
Midili
Valeroi
heraldic40
Varg83
Παναγιώτης Ρασσιάς
SHH_Egeo
Νίκος Βαρουξής
14 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 17]

281Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Μάης 01, 2018 10:36 pm

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Smile 
Το έχω ξαναγράψει,ώρες καταστημάτων γράφω απο μνήμης,οπότε ένα μικρο λάθος στη τιμή...απλά έγραψα χρηματικ΄ούς συντελεστές γιατι ο Νίκος έγραψε πόσο το πήρε.
Λέπτο χαρτί ?
Μα αυτο θέλει παχύμετρο ακριβείας.

282Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Μάης 01, 2018 11:02 pm

Νίκος Βαρουξής

Νίκος Βαρουξής

Παιδιά, τιμή έγραψα απλά για να τη γνωρίζετε.
Έδωσα περισσότερα; όλα ok.
Έδωσα λιγότερα; όλα ok.
Μακακία μου που έγραψα τα χρήματα; πάλι όλα ok.

283Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Μάης 01, 2018 11:11 pm

SHH_Egeo

SHH_Egeo

Αυτό με τις τιμές ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω πραγματικά
Τόσο επι τόσο μείον τοσο αρα τόσο..
Κάποια τα αγοράζουμε φθηνά,κάποια ακριβά.
Είναι πολλές οι παράμετροι.

284Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Μάης 01, 2018 11:13 pm

Επισκέπτης


Επισκέπτης

Μην αγχώνεσται  το συζηταμε παιδια...  Very Happy
Η εκμαθηση θελει διαλογο και μεσα απο αυτον απορρέουν γνωσεις!!! cheers

285Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Μάης 01, 2018 11:20 pm

Theosal

Theosal

Απλά πάλι η τιμή έφερε την διαμάχη των οίκων δημοπρασιών ... αυτό θέλουμε ή την καλύτερη επίγνωση, διάγνωση και γνώση των γραμματοσήμων που αποκτούμε ή κατέχουμε ... απεταξάμην την τιμήν ....

286Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Μάης 01, 2018 11:20 pm

SHH_Egeo

SHH_Egeo

Να μιλάμε για σπανιότητες ναι αλλα για το περιθώριο και τα υπόλοιπα με ποσοστά δεν το καταλαβαίνω.
Εμένα προσωπικά με έχει κουράσει όπως επίσης αυτό με τις εκθέσεις και τα εκθέματα.
Ο κάθε ένας έχει την άποψη του.Γινεται κουραστικό και εκνευριστικό

287Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Μάης 01, 2018 11:26 pm

Theosal

Theosal

Όχι Νίκο στο δεύτερο σκέλος έχεις λίγο άδικο ....

Νομίζω ότι αξίζει να μαθαίνουμε και πως ακόμη στέκει μια έκθεση ή ένα μόνον εκθεσιακό κομμάτι ...

Όσο για το πρώτο ήδη εγραψα και εχω πει την άποψή μου ...

288Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Κυρ Ιουν 17, 2018 8:19 pm

Νίκος Βαρουξής

Νίκος Βαρουξής

Σε επόμενο βήμα είναι η ώρα για ένα όμορφο 22b MNG

Εμπρός όψη

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

και πίσω όψη

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

289Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Κυρ Ιουν 17, 2018 8:23 pm

Νίκος Βαρουξής

Νίκος Βαρουξής

Για το τέλος άλλο ένα όμορφο 22b ΜΝΗ αυτή τη φορά

Εμπρός όψη

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

και πίσω όψη

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

290Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Κυρ Ιουν 17, 2018 8:27 pm

Νίκος Βαρουξής

Νίκος Βαρουξής

Θα ακολουθήσουν εικόνες κι από κάποια ακόμη (στα αντίστοιχα θέματα) που πιθανότατα να σας ενδιαφέρουν λιγότερο ή και καθόλου, αλλά για εμάς είναι άξια διάθεσης χρημάτων για την απόκτησή τους.

291Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Κυρ Ιουν 17, 2018 10:40 pm

Theosal

Theosal

Πολύ-πολύ ομορφα ολα... 

Αν βλέπω καλά στο δεύτερο 80λεπτο, το "0" των ΑΕ είναι λίγο πιο χαμηλά από το "8", αλλά αυτό μπορείς να μας το επιβεβαιώσεις εσύ και μόνον εσύ.

Να τα χαίρεσαι!!!!

292Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Ιουν 18, 2018 5:54 pm

Νίκος Βαρουξής

Νίκος Βαρουξής

Είναι όντως ελαφριά (περίπου 1mm), λες αυτός να είναι ο λόγος που το είχε ο Bauer στη συλλογή του;

293Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Ιουν 18, 2018 6:50 pm

Theosal

Theosal

Δεν τα πρόσεξα τα 80λεπτα, αλλά ίσως θα μπορούσε να είναι και έτσι.... Φυσικά το γραμματόσημο είναι αρτιότερο, οπότε ίσως και μόνον αυτό να ήταν ο λόγος που το είχε...

Οπότε από την πρώην Συλλογή Bauer μόνον εμείς οι δύο πήραμε από ένα κομματάκι;;;

294Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Ιουν 18, 2018 7:21 pm

Νίκος Βαρουξής

Νίκος Βαρουξής

Ξέρουμε έτσι .......... Είναι έτσι ;;;;;Question

295Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Ιουν 18, 2018 7:24 pm

Theosal

Theosal

Χμμμμμμ, Δεν ξέρω, πιθανόν, αφού κανένας εδώ μέσα δεν ανέφερε κάτι.... Θέλω να πιστεύω ότι δεν έχουμε homo κρυψίνους εδώ μέσα

296Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Ιουν 18, 2018 9:27 pm

Admin

Admin
Admin

Σε ανοιχτό φόρουμ που μπορει ο καθένας να διαβάσει,ε,δεν νομίζω κάποιος που πήρε ,πχ ένα φάκελο των 2Κ ,να το ανεβάσει....
Γενικά κάποιος που κατέχει ένα ακριβό αντικείμενο δύσκολα θα το θέσει σε δημόσια θέα,με σοβαρή εξάιρεση τον heraldic40,προ τετραμήνου....

https://philotelists.forumgreek.com

297Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Ιουν 19, 2018 10:38 pm

Επισκέπτης


Επισκέπτης

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]



Πολυ ωραιο 80λεπτο Νικο μπραβο!
Περα την υπερμελανωση που βλεπω εγω πιστευω το ειχε λογω του ιδιαιτερου του χρωματος του διοτι οπως φαινεται ειναι καρμινοχρωμο βαθυ και φυσικα εχει σφαλμα πλακος λεπτυνση κυκλου και τα 8αρια εσφαλμενα(βλ.Κονδουρο)
Τα υπολοιπα λογω υπερμελανωσης δεν τα αναφερω...
Πιστευω ειναι πολυ καλο για την συλλογη σου και φυσικα αποτι ειδα ειναι κομματι οπως αναφερατε με τον θεοφιλο απο την συλλογη Bauer!!!
Μπραβο συγχαρητηρια εχεις ενα κομματι απο ζορικη συλλογη! Very Happy

298Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Ιουν 19, 2018 10:46 pm

Theosal

Theosal

Τον λεπτυσμένο κύκλο να τον δεχτώ Τάσο, αλλά τα «8» δεν είναι λευκάζοντα, απλά λίγο κακέκτυπα, να πω, ίσως....

299Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Ιουν 19, 2018 10:50 pm

Επισκέπτης


Επισκέπτης

Theosal έγραψε:Τον λεπτυσμένο κύκλο να τον δεχτώ Τάσο, αλλά τα «8» δεν είναι λευκάζοντα, απλά λίγο κακέκτυπα, να πω, ίσως....



Κανουν την διαφορα ομως θεοφιλε...

300Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Ιουν 19, 2018 10:53 pm

Επισκέπτης


Επισκέπτης

Και αυτο απο τον Bauer Nικο????


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Υπεροχο και αυτο μπραβο φιλε!!!
Με συγχωρεις φυσικα που χρησιμοποιησα τις εικονες σου αλλα επισημανα αυτα που ειδα για να τα δεις!

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 17]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

» Νέα αποκτήματα,και εδώ !

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης