Philotelistes
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Η αξίες των 30λ. & 60λ.

+20
giovanoukos
νικος
stelios proedrou
Tasos
costasirun
Elboiteu
USGreek
mkenzy1
Valeroi
Midili
Νίκος Καρνιαουτάκης
trifonas
Theosal
heretic77
Νίκος Βαρουξής
heraldic40
Admin
Varg83
Παναγιώτης Ρασσιάς
SHH_Egeo
24 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 29]

41Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Πεμ Δεκ 21, 2017 2:36 pm

Επισκέπτης


Επισκέπτης

Καλη μελετη λοιπον φιλε μου!!! Wink

42Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Πεμ Δεκ 21, 2017 10:52 pm

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Theosal έγραψε:Δεν εχει κατι ξεχωριστό, λιγο που τα είδα... ολα κοινά ειναι... ούτε ´ενα σφαλματάκι, τπτ σε λεω.... για...

ναι έχεις δίκιο,έτσι όπως τα είδα με μια γρήγορη ματιά, ενδιαφέρον,ένα 30λ 1882 με την βαριά εκτύπωση και περίεργη απόχρωση,που μπορεί να οφείλεται και στην λήψη,κατα τα άλλα δεν διάκρινα κάποιο απο τα 7,8 γνωστά σφάλματα πλάκας.
Τώρα αγαπητέ Τάσο μερικά τεμάχια είναι με πολυ ωραιά περιθώρια,χρωματική ποικιλία,με κοκκινα-καφε,σέπια,σίγουρα και ελαιόχρωμα καφε,σφραγίδες αναμενόμενες,τώρα ψαθωτά με αυτές τις φωτό δύσκολο να το διακρίνεις...

43Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Πεμ Δεκ 21, 2017 10:56 pm

Επισκέπτης


Επισκέπτης

Αυτα που ειδες ειναι αλλα απο αυτα που ειδε ο θεοφιλος.... εκεινα πηγαν πριβε... Razz

44Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Παρ Δεκ 22, 2017 9:50 am

Theosal

Theosal

Tasos έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

καλημέρα Τάσο,

Αυτό πράγματι έχει εκείνη την γραμμή κάτω από τον λαιμό ή πρόκειται για σφάλμα κατά την φωτογράφηση ή κάτι στο κουκούλι του;;;

Κάπου το έχω ξαναδεί, σε κάποια 30λεπτο που έχω στην κατοχή μου, ή σε κάποια άλλη φωτογραφία και θέλω να το επιβεβαιώσω, γιατί θέλει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ!!!!!

45Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Παρ Δεκ 22, 2017 11:29 am

Theosal

Theosal

Ωραία λοιπόν, θα παρακολουθήσω το σφάλμα κατά πόδας να δω αν είνια τυχαίο ή βρέθηκε άλλο ένα σε κάποια θέση.... και ποιος ξέρει μπορεί να βρεθεί και η θέση αυτή....

46Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Παρ Δεκ 22, 2017 11:53 pm

Theosal

Theosal

Το «Ε» και το «Ρ» ειναι κομμένα απο υπερμελάνωση, αλλά η τρελίτσα μετά την τριτη τελεία, ε .. αυτο ειναι κατι, αφου φαίνεται οτι η εκτύπωση ειναι καλή.... Το θέμα της σπασμένης άνω δεξιάς γωνίας, θέλει και αυτο ψάξιμο, όπως και η τέλεια....
Ευχαριστω και γι’αυτα τα τρία αντίτυπα....

47Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Σαβ Δεκ 23, 2017 9:20 am

Επισκέπτης


Επισκέπτης

Στο "Ε" προσεξε ιδιαιτερα το σφαλμα πλακος στον αριστερο μαιανδρο την διαγωνια γραμμη υπ.αρ.1 βελακι σημαντικο σφαλμα!!! Κονδουρο δες ηρθε η ωρα να πιεις καφε και να τα πειτε μαζι του!!! Very Happy
Τωρα στο βελακι υπ.αριθμ.2 ειναι μια σκιαση απο μη γεμιση μελανιου ειναι κιαυτο ενα θεμα ισως η πιεση το δημιουργησε εφοσον δεν ειχε μελανι καλη.... αλλα παρακολουθατο!


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

48Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Σαβ Δεκ 23, 2017 9:24 am

Theosal

Theosal

Καλημέρα, πρωί-πρωί στα δύσκολα.... και... με πιθανά σφάλματα... ξερεις που πρεπει να φτάσω για να μπορω να πω οτι κατέληξα οτι ολα αυτά που συζητάμε ειναι πραγματι σφάλματα;;;
στα 5000 κομμάτια, να μου βγουν τα μάτια, να χωρίσω και να κανω την ζωη του μποέμ με πολλές χιλιάδες κεφαλές 30λεπτων...
Και ειναι και χρονιάρες μέρες..
Χρονια πολλα Τασο για χθες αν γιορτάζει... χαχα

49Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Σαβ Δεκ 23, 2017 9:28 am

Επισκέπτης


Επισκέπτης

Κυττα με 200 κεφαλες ανετα βγαζεις πορισμα αρκει ναναι επιλεκτικες... δηλαδη να βρεις κατι που υπαρχει και σε αλλη! Σημειωνε οσα εχεις βρει και παρακολουθα στις δημοπρασιες πουχουν φακο να δεις αν το σφαλμα υπαρχει και αλλου πουχεις σημειωση... οκ δεν γινετε ναχουμε τοσες αλλα στο ψαχτηρι επιβεβαιωνεις τα οσα εχεις δει.... και αποκτας εμπειρια αρκετη!!!
Ευχαριστω αλλα το πασχα γιορταζω Very Happy

50Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Σαβ Δεκ 23, 2017 9:30 am

Theosal

Theosal

Αν δεν σε πείραξε δεν γινεται... άκου χθες;;;;

51Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Πεμ Δεκ 28, 2017 3:21 pm

Theosal

Theosal

Φίλτατε ΜεγαλοκεφαλοΕρμογνώστη Πάνο, είναι αυτό της 15L ή όχι;;
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

και αυτό δεν προυσιάζει ενδιαφέρον;; με την δεύτερη τελεία μετά το δεξιό "30" και το σπασμένο δεξιό πλαίσιο ανθεμίου (που επίσης έχω και άλλο γραμματόσημο που το παρουσιάζει ;;
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

52Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Πεμ Δεκ 28, 2017 10:18 pm

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Αγαπητέ βόρειε φίλε μας,ναι,είναι η θέση 15 με το γνωστό σφαλματάκιον,η συνολική εκτύπωση,καθώς και η κάποια ταλαιπωρία που έχει η όψη του γραμμ.μας γεννά μια μικρή αμφιβολία,καθώς είναι κάπως αμυδρή η τελεία,αλλά το ότι η θέση είναι ακριβώς εκει και δεν βλέπουμε κάποια χοντρή πλευρά εξωτ.γραμμής περιθωρίου,μας κάνει να πούμε το παραπάνω.
Τώρα για το δεύτερο,ενδιαφέρον,αν το έχεις και σε άλλο τεμάχιο,και ειδικά με άλλη απόχρωση,ε,τότε τι συζητάμε...ή μάλλον συζητάμε το τι καλή ιδέα σου βγήκε στο να ασχοληθεις επισταμένως στα 30λ[νομίζω πως και εγώ κάπως σε παρακίνησα... Cool ]

53Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Πεμ Δεκ 28, 2017 11:27 pm

Theosal

Theosal

Οχι απλά με παρακίνησες...

ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ!!!!!

και εγω τσίμπησα....

54Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Πεμ Δεκ 28, 2017 11:55 pm

Theosal

Theosal

Χαχαχα Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing cheers cheers cheers

Σε τρόμαξα και σωπάς;;;;

55Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Παρ Δεκ 29, 2017 12:00 am

Theosal

Theosal

Επίσης, διαπιστώνω οτι υπάρχουν πολλές διολισθήσεις ή ελαφρές διπλοεκτυπώσεις, όπως τις περιέγραψα παλαιοτερα...

Μπορώ να αναφέρω και να δείξω τουλαχιστον 5 περιπτώσεις μέχρι στιγμής...

Αρχίζει η ελάχιστη δουλειά που έκανα μέχρι στιγμής να δείχνει στοιχεία μελέτης... πεδίον τρανόν!!!!!

Oh tempora, oh mores!!!!

56Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Παρ Δεκ 29, 2017 12:11 am

Theosal

Theosal

Κάτι ακόμη που μου κέντρισε την προσοχή και με ενόχλησε ταυτόχρονα, είναι το γεγονός ότι στο σφάλμα της θέσης 15L και στα τρία αντίτυπα που ανέδειξες παραπάνω βλέπουμε μια ελαφρά διαφοροποίηση...:
1. Στο δείγμα του «κόκκινου καφέ», η στιγμή, το spot ελληνιστί, είναι σχετικά κοντή και ευθύγραμμη, όπως και στο δικό μου δείγμα.
2. Στο δείγμα του «καφέ», η στιγμή, είναι πιο παχειά και ελαφρά λοξή, και
3. Στο θαλασσόχρωμο δείγμα, η στιγμή είναι λεπτή και πολύ λοξή προς τα κάτω...

Μήπως, λέω, μήπως μιλάμε για τρία διαφορετικά σφάλματα στην πραγματικότητα;; Εικασία που θέλει απόδειξη με παααααααάρα πολλές δείγματα!!!!!

57Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Παρ Δεκ 29, 2017 2:34 pm

Admin

Admin
Admin

Οχι,μα δεν με αιφνιδιάζει αυτο που γραφεις καθως το ξέρω,απλά το γράφω πιο κομψά Smile
Τωρα σχετικά με την εμφάνιση του σφάλματος,οχι,δεν νομίζω να διαφοροποιείται,απλά παίζουν ρόλο η πυκνοτητα του μελανιού,το χαρτί και η πίεση κατα την εκτύπωση,και έτσι βγαίνει με αυτες τις ανεπαίσθητες διαφορές.

https://philotelists.forumgreek.com

58Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Κυρ Φεβ 04, 2018 11:57 pm

SHH_Egeo

SHH_Egeo

Σπεύσατε..
Κατάσταση αρίστη What a Face

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

59Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Δευ Φεβ 05, 2018 12:07 am

Theosal

Theosal

Νίκο ξέρεις ποιο είναι το κακό (γαμώτο) με όλους αυτούς που συναναστρεφόμαστε τελικά στο internet και στις ηλεκτρονικές δημοπρασίες;;;

Όταν μάθουν ότι θελουμε κάτι, πλακώνουν όλοι να μας πηδ..ουν.... Από αυτόν έχω αγοράασει κατά καιρούς διάφορες ΜΚΕ σε πολύ καλή κατάσταση και τελευταία του είπα για 30λεπτα και σήμερα ανεβάζει αυτό στην κατάσταση που είναι και ζητάει αρχική $40 ... Ψάχνει για μα...κες;;; Όπως και τόσοι άλλοι;;
π.χ. από κάποιον που αγοράζω β' και γ' είπα ότι μαζεύω 30λεπτα για αυτόν και αυτόν τον λόγο και ενώ πούλαγε €,50-0,75 το κεφάλι, ξαφνικά τα ανέβασε στο 1,50-3,50 .... Έλεος

60Η αξίες των 30λ. & 60λ. - Σελίδα 3 Empty Απ: Η αξίες των 30λ. & 60λ. Δευ Φεβ 05, 2018 1:30 am

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Τσιρότο έχει βάλει?
Ή σελοτέιπ....

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης