Philotelistes
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ

+10
salonico
heretic77
Theosal
Midili
Valeroi
heraldic40
Varg83
Παναγιώτης Ρασσιάς
SHH_Egeo
Νίκος Βαρουξής
14 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 17  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 17]

121Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Νοε 13, 2017 10:42 pm

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Tasos έγραψε:Κανονικα θαπρεπε να χωριζονται σε εκδοσεις,( καλα)  μετα χρωματισμοι, σφαλματα πλακος κατα κατηγορια και φυσικα σε ΑΕ κατα αξια στην σειρα με υποκατηγοριες τα σφαλματα των ΑΕ καλησπερα σας

καλά,με την ευκαιρία της επίσκεψης στην Αθήνα του theosal θα κανονιστουν συναντήσεις,γνωριμίας κτλ,αλλά οπωσδήποτε θα γίνουν και γερές φιλοτελικές κουβέντες,υπολογίζω ότι θα είσαι μαζί μας,μη κοιτάς που στη έκθεση δεν είπαμε ούτε δύο κουβέντες,προσεχώς θα τα πούμε εις βάθος Cool

122Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Νοε 13, 2017 10:44 pm

Varg83

Varg83

Εγω 24 με 26/11 θα ειμαι Αθηνα και μετα στις διακοπες των Χριστουγεννων

123Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Νοε 13, 2017 10:47 pm

Theosal

Theosal

Εννοείται οτι κανεις ταξινόμηση το κάθε τι χωριστά, καλα μέτρια απλά για μελέτη, εννοείται οτι πληρώνεις λίγα για μελέτη και μέτρια με πολλα για τα καλα.... εννοείται οτι κάποια λάθη που μπορει να μαστίζουν πολλα μπορεις να τα έχεις με μικροσφάλματα. Ολα αυτά ειναι στα πλαίσια του φιλοτελισμού μας και εννοείται οτι τα ακολουθούμε, όπως και το οτι κάποιες φορές ρισκάρεις για να αποκτήσεις κατι που μπορει να σου βγει και μπαρούφα, αλλα αν σου κάτσει;;; Ποτέ δεν απέκλεισα τπτ, ολα ειναι μεσα στο παιχνιδι.
Δεν ειναι ολα κατα συνθήκη....

124Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Νοε 13, 2017 10:49 pm

Theosal

Theosal

Varg83 έγραψε:Εγω 24 με 26/11 θα ειμαι Αθηνα και μετα στις διακοπες των Χριστουγεννων

Λυπαμαι που δεν θα ειδωθουμε... η ημερομηνία καθόδου μου στην Αθηνα, που καθορίζεται απο πολλούς και διάφορους παράγοντες που δεν επηρεάζω εγω, θα ειναι η 7/12 και θα μείνω μέχρι 10 της επιστροφής μου στην θεσσαλονικη...

125Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Νοε 13, 2017 10:58 pm

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Varg83 έγραψε:Εγω 24 με 26/11 θα ειμαι Αθηνα και μετα στις διακοπες των Χριστουγεννων

ώπα
α,τότε θα [ξανα]βρεθούμε και θα τα πούμε απο κοντά,στανταρ! Smile

126Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Νοε 13, 2017 10:59 pm

Varg83

Varg83

Κυριακη πρωι στην ΕΦΕ?

127Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Νοε 13, 2017 11:02 pm

SHH_Egeo

SHH_Egeo

Mercury έγραψε:
Varg83 έγραψε:Εγω 24 με 26/11 θα ειμαι Αθηνα και μετα στις διακοπες των Χριστουγεννων

ώπα
α,τότε θα [ξανα]βρεθούμε και θα τα πούμε απο κοντά,στανταρ! Smile

Τα Χριστούγεννα να φάμε και μελομακάρονα santa

128Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Νοε 13, 2017 11:06 pm

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Αν και είναι κάπως προωρο,εννοείτε ,και να προβλέψουμε πως αν μπλεξουμε με τευχίδια να έχουμε και χρόνο να πάμε και δίπλα,έχει ένα μπιστρο ωραιότατο !

129Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Νοε 13, 2017 11:12 pm

SHH_Egeo

SHH_Egeo

Mercury έγραψε:Αν και είναι κάπως προωρο,εννοείτε ,και να προβλέψουμε πως αν μπλεξουμε με τευχίδια να έχουμε και χρόνο να πάμε και δίπλα,έχει ένα μπιστρο ωραιότατο !

Με ωραίο προσωπικό Arrow

130Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Νοε 13, 2017 11:14 pm

Επισκέπτης


Επισκέπτης

SHH_Egeo έγραψε:
Mercury έγραψε:Αν και είναι κάπως προωρο,εννοείτε ,και να προβλέψουμε πως αν μπλεξουμε με τευχίδια να έχουμε και χρόνο να πάμε και δίπλα,έχει ένα μπιστρο ωραιότατο !

Με ωραίο προσωπικό Arrow
cyclops

131Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Νοε 14, 2017 10:36 am

Νίκος Βαρουξής

Νίκος Βαρουξής

Καλημέρα σε όλους και ευχαριστώ για τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σας.
Δηλώνω εθελοντικά παρών στη συνάντηση με το φίλο varg.
Θα προσπαθήσω λοιπόν να ανασκευάσω λίγο την εικόνα των αγορών ανεβάζοντας, ελπίζω σωστά, τις φωτό και τις αιτίες των αγορών.
Το πρώτο από τα 10λεπτα το αγόρασα γιατί νομίζω πως έχει ανεστραμένο 1 στον ΑΕ. Έτσι αφού έχει και τρία κανονικά περιθώρια προχώρησα.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Στο επόμενο 10λεπτο με τράβηξε "το κερατάκι" χαμηλά και δεν έδωσα σημασία στην απόλυτη έλλειψη περιθωρίου κάτω
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Στο επόμενο το επίσης πιθανό σφάλμα κάτω με έκανε να παραβλέψω την όχι καλή κατάσταση εν γένει του γραμματοσήμου
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Τέλος στα δύο τελευταία 10λεπτα τα πλαίσια με τα σπασίματά τους και την σχεδόν ολική ανυπαρξία τους σε ορισμένα σημεία μείωσαν τις άμυνές μου
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Τώρα όσον αφορά τα 20λεπτα. Η αγορά τους έγινε γιατί το ένα είναι πολύ όμορφο για την αισθητική μου και το δεύτερο γιατί στη φωτογραφία το χρώμα του μου θυμίζει αυτό των 30λεπτων και μου άρεσε.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

132Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Νοε 14, 2017 10:41 am

Νίκος Βαρουξής

Νίκος Βαρουξής

Όλο το παραπάνω σεντόνι το δημοσίευσα όχι απολογητικά αλλά αιτιολογώντας την κίνηση. Θα ήθελα πολύ να σχολιαστεί περισσότερο αν η αιτιολόγηση είναι σωστή μιας και είναι η πρώτη (κυριολεκτικά) φορά που αιτιολόγησα στον εαυτό μου την πρόθεση. Τα χρήματα τα έδωσα ήδη οπότε αυτό το κομάτι της ιστορίας έκλεισε. Προφανώς και έδωσα περισσότερα από όσα έπρεπε (αυτό το κατάλαβα).
Και πάλι καλημέρα και sorry για το σεντόνι πρωινιάτικα.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την NikMar στις Τρι Νοε 14, 2017 10:43 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Ορθογραφία - σύνταξη)

133Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Νοε 14, 2017 11:12 am

SHH_Egeo

SHH_Egeo

Αγαπητέ NikMar,αν και εγώ δεν ανακίνησα το θέμα, να πώ το εξής:
Επειδή το οικονομικό δυστυχώς είναι ο πρώτος παράγοντας ανάπτυξης μιάς συλλογής νομίζω οτι με τα χρήματα που διαθέτουμε είναι προτιμότερο να αγοράζουμε πολύ λιγότερα κομάτια(ίσως και ένα) σε άρτια κατάσταη απο περισσότερα β η γ διαλογής.
Η συλλογή χτίζεται σε βάθος χρόνου και απο αυτόν έχεις πολύ μπροστά σου Smile

134Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Νοε 14, 2017 11:39 am

heretic77

heretic77

Λοιπον, εγω πιστευω οτι η αξια των λοτ εγγειται στο γεγονος οτι εχουν ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ. Αν ο διαχειριστης μου βρει με 20 λεπτα το κομματι ολοκληρη σφραγιδα ΦΙΛΙΑΤΡΑ εγω του ζηταω να μου πουλησει 100 τετοιες..
Μη ξεχνατε οτι ο Καραμητσος στο session με τις σφραγιδες πουλαει ελαττωματικα γραμματοσημα πολλες φορες χωρις να το αναφερει, μιας και οπως λεει και στους ορους, η αξια βρισκεται στη σφραγιδα και οχι στο γραμματοσημο.
Επισης, σφαλμα πλακας 126 ακομα και στην κατασταση αυτη δε βρισκεται με 1 ευρω.

135Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Νοε 14, 2017 12:06 pm

Νίκος Βαρουξής

Νίκος Βαρουξής

Φίλοι μου. Σκοπός μου στις αναρτήσεις μου είναι η γνώση (που επιζητώ). Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να δημιουργήσω αναταραχές στο φιλκό και παρεΐστικο κλίμα που υπάρχει. Ζητώ συγνώμη για την αναστάτωση και δηλώνω πως δεν θα αναφέρω ποτέ τιμές για αποφυγή όποιων μελλοντικών ή παρελθοντικών παρεξηγήσεων.

136Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Νοε 14, 2017 12:11 pm

SHH_Egeo

SHH_Egeo

Καμμία αναταραχή δεν δημιουργείς,κάθε άλλο.
Αυτές οι συζητήσεις και οι απόψεις πρέπει να λέγονται.
Τα παρείστικα στο καφενείο που χαλαρώνουμε Cool

137Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Νοε 14, 2017 12:11 pm

Επισκέπτης


Επισκέπτης

NikMar έγραψε:Φίλοι μου. Σκοπός μου στις αναρτήσεις μου είναι η γνώση (που επιζητώ). Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να δημιουργήσω αναταραχές στο φιλκό και παρεΐστικο κλίμα που υπάρχει. Ζητώ συγνώμη για την αναστάτωση και δηλώνω πως δεν θα αναφέρω ποτέ τιμές για αποφυγή όποιων μελλοντικών ή παρελθοντικών παρεξηγήσεων.


Καμμια αναταραχη δεν προκαλεις Νικο! Και μην ζητας συγγνωμη ισα ισα ομορφυνες το φορουμ με τα καινουργια αποκτηματα σου που ειναι υπεροχα(κατ'εμε) και ειμε σιγουρος οτι η "πιο ψαγμενοι" επι των κεφαλων θα σου παρασχουν την οποια γνωση για αυτα επιθυμεις σε μεταγενεστερα ποσταρισματα!!!

138Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Νοε 14, 2017 12:29 pm

Varg83

Varg83

Δεν δημιουργεις καμια αναταραχη. Και να ΜΗΝ σταματησεις να γραφεις τιμες. Μεσα απο τη συζητηση και την αλληλοβοηθεια το φορουμ αποκτα ουσια. Keep walking

139Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Νοε 14, 2017 1:27 pm

SHH_Egeo

SHH_Egeo

SHH_Egeo έγραψε:{...}νομίζω οτι με τα χρήματα που διαθέτουμε είναι προτιμότερο να αγοράζουμε πολύ λιγότερα κομάτια(ίσως και ένα) σε άρτια κατάσταη απο περισσότερα β η γ διαλογής.

Και για να το πάμε λίγο παρακάτω,αυτή είναι η άποψη μου η οποία δεν είναι απαραίτητα και η σωστή. Εχει βγεί μετά απο εμπειρία κάποιων ετών.
Εξαρτάται τι ικανοποιεί τον καθένα Smile

140Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 7 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Τρι Νοε 14, 2017 2:08 pm

Επισκέπτης


Επισκέπτης

Ελα να "ευθυμησουμε" η πρωτες κεφαλες που αγορασα!!! Very Happy


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 17]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 17  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

» Νέα αποκτήματα,και εδώ !

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης