Philotelistes
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ

+10
salonico
heretic77
Theosal
Midili
Valeroi
heraldic40
Varg83
Παναγιώτης Ρασσιάς
SHH_Egeo
Νίκος Βαρουξής
14 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 17]

41Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Σαβ Οκτ 14, 2017 1:52 pm

Midili

Midili

Heraldic40 ξεκινησες να προετοιμάζεσαι για Corinphila ? Ειμαι σιγουρος .
Τετοιες εκθέσεις σε κανουν να αναρωτιέσαι γιατι ασχολήσε με τους ελληνες εμπορους και το ebay .

42Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Σαβ Οκτ 14, 2017 2:00 pm

heraldic40



Midili έγραψε:Heraldic40 ξεκινησες να προετοιμάζεσαι για Corinphila ? Ειμαι σιγουρος .
Τετοιες εκθέσεις σε κανουν να αναρωτιέσαι γιατι ασχολήσε με τους ελληνες εμπορους και το ebay .
Δεν ξερω αν το "ασχολησε" είναι ετσι η εννοουσες " ασχολεισαι".., εμμεσα απαντω Eλληνες εμπορους δεν γνωριζω, το ebay,τα ξαναπαμε,δεν ξερεις τι μπορει να προκυψει εκει,οπως και ελλειψει καμμια φορα σοβαρων δημοπρασιών πρεπει να υπαρχει καποια δραστηριοτητα, σωστα?

43Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Σαβ Οκτ 14, 2017 2:17 pm

Midili

Midili

Heraldic40 υπαρχει μονό ''ασχολείσαι'' και μου κάνει εντύπωση η έμφαση σου στο ορθογραφικό αυτο, εαν εχεις όρεξη και ψάξεις θα βρεις αρκετά εδω στο φόρουμ.
Δεν συμφωνώ ιδιαίτερα στη λεξη ''δραστηριότητα'' , εαν κάποιος εχει μεγάλα χρηματικά ποσά να δαπανήσει τότε ναι μπορεί να μιλάει για δραστηριότητα, μακάρι να μπορούσαμε όλοι . Για τους υπόλοιπους έχουν σημασία οι έξυπνες και ποιοτικές αγορές.



44Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Σαβ Οκτ 14, 2017 2:33 pm

Varg83

Varg83

Κοίταζα εχθές το βράδυ τους λαχνούς Corinphila μετά από προτροπή του SHH_Egeo σε άλλο topic. Για μια στιγμή μου πέρασε από το μυαλό η ''απόσταση'' που υπάρχει μεταξύ των παραπάνω λαχνών και αυτών της ελληνικής πραγματικότητας στο θέμα της ποιότητας. Θα ήταν όμως σφάλμα να μην αναφέρουμε τη σχέση τιμή-ποιότητα. Αν ψάξουμε θα δούμε πως υπάρχουν συχνά παραδείγματα υπερτίμησης στην Ελλάδα όταν σχετίζουμε την τιμή με την ποιότητα. Και δεν αναφέρομαι προφανώς στο σφάλμα Ζακύνθου ή στο Salmon αλλά στις λεγόμενες ''κοινές'' ΜΚΕ. Από την άλλη πόσες ΜΚΕ της ποιότητας Corinphila θα μπορούσε να αγοράζει ο μέσος συλλέκτης ΜΚΕ το χρόνο?
Άρα η χρηματική δυνατότητα ισχύει και εδώ. Και όπως έγραψε παραπάνω ο Midili και ισχύει και για τον εαυτό μου, σημασία έχει το να ψάχνεις για το καλύτερο value for money.

45Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Σαβ Οκτ 14, 2017 2:59 pm

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

...και το επόμενο που θα κάνω σύντομα ,είναι μια ενότητα εμπορικής διάστασης,εκει που θα βάζουμε τις προσεχεις δημοπρασίες,μαζί μα τα σχόλιά μας, αλλά που θα μπορει να είναι και χώρος ανταλλαγής φιλοτελικών θεμάτων και γιατι όχι πωλήσεων.
Αμέσως βλέπω έδω ακόμα και εγώ δεν πρόσεξα το τόπικ του shh στο club και κατα συνέπεια να υπαρχει κατακερματισμός απόψεων...

46Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Σαβ Οκτ 14, 2017 3:24 pm

SHH_Egeo

SHH_Egeo

Mercury έγραψε:...και το επόμενο που θα κάνω σύντομα ,είναι μια ενότητα εμπορικής διάστασης,εκει που θα βάζουμε τις προσεχεις δημοπρασίες,μαζί μα τα σχόλιά μας, αλλά που θα μπορει να είναι και χώρος ανταλλαγής φιλοτελικών θεμάτων και γιατι όχι πωλήσεων.
Αμέσως βλέπω έδω ακόμα και εγώ δεν πρόσεξα το τόπικ του shh στο club και κατα συνέπεια να υπαρχει κατακερματισμός απόψεων...

Ο λόγος που το άνοιξα εκεί είναι γιατί θεωρώ οτι δεν πρέπει να είναι εμφανές στα μη μέλη.
Επηρεάζονται οι πιθανοί αγοραστές απο αυτό.Ας είναι μόνο τα μέλη ,μη χτυπιόμαστε και με αγνώστους confused

47Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Κυρ Οκτ 15, 2017 9:52 am

Varg83

Varg83

Άρα μπορεί ο Mercury να ανοίξει την ενότητα αλλά με πρόσβαση μόνο στα μέλη.

48Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Οκτ 16, 2017 3:16 pm

Varg83

Varg83

Μόλις παρέλαβα τις νέες μου αγορές...... και αρχίζω τις επιστροφές!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad

49Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Οκτ 16, 2017 3:19 pm

Varg83

Varg83

Δε μου φαίνεται για στικτή ''134'' έτσι?

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]" />



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Varg83 στις Δευ Οκτ 16, 2017 3:24 pm, 1 φορά

50Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Οκτ 16, 2017 3:21 pm

Varg83

Varg83

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]" />


Και εδώ σκίσιμο στο κάτω μέρος που δεν αναφερόταν στην περιγραφή, ούτε στο ''πιστοποιητικό''....

51Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Οκτ 16, 2017 3:27 pm

SHH_Egeo

SHH_Egeo

Αυτά είναι απο το Χαλάνδρι? confused
Η στικτή είναι πολύ σκοτεινή

52Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Οκτ 16, 2017 3:37 pm

Varg83

Varg83

Από το Χαλάνδρι... Μόλις του έστειλα τα μειλ και περιμένω... Για τη στικτή είναι περίπτωση που ξεγελά το μάτι γιατί φαίνεται διολίσθιση της σφραγίδας. Αν προσέξεις όμως φαίνεται καθαρά η πως δεν υπάρχουν 2 ισομεγέθη ημικύκλια (3) αλλά υπάρχει η καμπύλη και μετά ευθεία πλάγια γραμμή μέχρι τη βάση (2).

53Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Οκτ 16, 2017 3:45 pm

Varg83

Varg83

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]" />


Νομίζω εδώ φαίνεται καλύτερα

54Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Οκτ 16, 2017 3:46 pm

Varg83

Varg83

Ευτυχώς τα υπόλοιπα είναι οκ

55Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Οκτ 16, 2017 3:48 pm

Varg83

Varg83

Αποδεικνύεται για άλλη μια φορά πως όταν αγοράζουμε από το διαδίκτυο τα μάτια μας  Shocked Shocked Shocked

56Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Οκτ 16, 2017 3:50 pm

SHH_Egeo

SHH_Egeo

Varg83 έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]" />


Νομίζω εδώ φαίνεται καλύτερα

Με τίποτα 3,πιστεύω 2.Εμημέρωσε για την εξέλιξη Wink

57Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Οκτ 16, 2017 3:53 pm

Varg83

Varg83

Ελπίζω να είναι σωστοί όπως έχουν δείξει και στο παρελθόν... Τρία τα περιστατικά λοιπόν από τον συγκεκριμένο πωλητή μαζί με τα σημερινά....

58Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Οκτ 16, 2017 3:56 pm

Varg83

Varg83

Συνολικά τριψήφιος αριθμός σε ευρώ.

59Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Οκτ 16, 2017 7:37 pm

Theosal

Theosal

Εγώ πάντως απο Χαλάνδρι πλευρά δεν είχα ποτέ προβλημα και μια φορα που χάθηκαν αγορές μου στο ταχυδρομείο, μου τα αντικατέστησε χωρίς πληρωμή. Ανέλαβε όλη την ζημια... μου κάνει εντύπωση, αλλα άνθρωποι ειναι και αυτοι....!!!

60Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ - Σελίδα 3 Empty Απ: Πρώτα αποκτήματα ΜΚΕ Δευ Οκτ 16, 2017 9:42 pm

Παναγιώτης Ρασσιάς

Παναγιώτης Ρασσιάς

Η σφραγίδα θέλει δυνατο μεγενθυτικό φακό,κάνει και για ''3'' πιο πιθανο το ''2'' οπότε η Αρεόπολη μάλλον γίνετε Γαργαλιάνοι.Εχει και αυτη την αξία της πάντως...

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 17]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

» Νέα αποκτήματα,και εδώ !

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης