Philotelistes
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Η αξία των 10λ.

+23
νικος
artaleo
René
petrostro
Elboiteu
pklink
costasirun
USGreek
Tasos
Νίκος Καρνιαουτάκης
giovanoukos
mkenzy1
salonico
trifonas
Νίκος Βαρουξής
Theosal
heretic77
Παναγιώτης Ρασσιάς
Midili
heraldic40
SHH_Egeo
Varg83
Admin
27 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 49  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 49]

401Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τρι Δεκ 29, 2020 11:41 am

heretic77

heretic77

Κοιτα, οταν κατι εχει αξια δε σημαινει οτι θελεις να το πουλησεις κιολας. Εμενα πχ μου αρεσει να εχω κατι που ξερω οτι αξιζει στη συλλογη μου αλλα οπως και εσυ, κανω συλλογη. Αλλα περα απο τη χρηματικη αξια, πιστευω οτι και αυτου του ειδους τα σφαλματα εχουν τη δικη τους σημασια γιατι δειχνουν κατα καποιο τροπο πως ηταν οι συνθηκες εκεινης της εποχης απο εκτυπωτικης πλευρας.

Αρέσει στον χρήστη Theosal

402Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τρι Δεκ 29, 2020 3:12 pm

νικος



Καλησπέρα. Το 10λεπτο, συνεχών;... έχει στο μέσον του του αριστερού περιγράμματος καμπύλη που δεν την βλέπω στα σφάλματα hellas. Yπάρχει σε άλλες θέσεις των 10λέπτων. Είναι σφάλμα ή κατι τυχαίο. Δυστυχώς το ακρωτήριασα στην κάτω αριστερή του άκρη.[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

403Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τρι Δεκ 29, 2020 3:27 pm

Theosal

Theosal

και η Υπάρχει σε συγκεκριμένες θέσεις,  και αυτές είναι οι 77 και η 81. Βέβαια στην 81 εκτός των παχέων περιθωρίων η καμπύλη αυτή είναι πιο ψηλά, στο όριο του άνω αριστερού μαιάνδρου.
Στην θέση 77 είναι πιο χαμηλά και επειδή δεν έχεις παχιά περιθώρια, θα έλεγα ότι πρόκειται για την θέση 77, αλλά θα πρέπει να το κοιτάξεις και εσύ γιατί μπορεί να κάνω λάθος από μνήμης αυτήν την στιγμή που γράφω.

Αρέσει στον χρήστη νικος

404Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τρι Δεκ 29, 2020 4:33 pm

Νίκος Καρνιαουτάκης

Νίκος Καρνιαουτάκης

Fine prov.

Αρέσει στον χρήστη νικος

https://xartomoutro.wordpress.com/

405Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τρι Δεκ 29, 2020 9:34 pm

νικος



Βλέποντας τον Hellas, στις θέσεις 84 και 129 παρατηρείται αυτή η καμπύλη. Είναι λοιπόν κάποια καινούργια θέση σφάλματος; Για την μαύρη επισήμανση πίσω Λεπτά 10(ίσως), τι γνώμη έχετε;

406Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τρι Δεκ 29, 2020 9:43 pm

giovanoukos

giovanoukos

ΑΡΚΕΙ το οτι παρατήρησες το σπασιμο του πλαισίου , μπράβο σημάδι προόδου , συνέχισε , μακαρι να μην το τραυμάτιζες ΘΑΝΑΣΙΜΑ

407Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τρι Δεκ 29, 2020 9:46 pm

Νίκος Καρνιαουτάκης

Νίκος Καρνιαουτάκης

νικος έγραψε:Για την μαύρη επισήμανση πίσω Λεπτά 10(ίσως), τι γνώμη έχετε;
Δεν υπάρχει κάποια επισήμανση ή οτιδήποτε παρόμοιο. Το γραμματόσημο ξεκολλήθηκε βίαια από κάποιο παλιό άλμπουμ, αφαιρώντας μαζί του και το κομμάτι χαρτιού από το άλμπουμ με την αναγραφόμενη αξία του προς επικόλληση στη θέση εκείνη γραμματοσήμου.

Αρέσει στον χρήστη νικος

https://xartomoutro.wordpress.com/

408Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τρι Δεκ 29, 2020 10:13 pm

νικος



Ευχαριστώ Νίκο, έτσι είναι. Όσο για το ότι είδα την καμπύλη, προσπαθώ Γιάννη μου προσπαθώ. Αλλά πείτε και εσείς μια κουβέντα βρε παιδί μου. Μα τι τσιγκουνιά είναι αυτή; Το ότι το είδα ναι το είδα, αυτό μου λέτε. Είναι απάντηση αυτή. Πείτε τουλάχιστον δεν το έχουμε ξαναδεί εκεί, ίσως είναι σφάλμα, ίσως... Έτσι πρέπει να λειτουργεί το Φόρουμ, αυτό σημαίνει, διάλογος, κουβέντα, απόψεις, όχι καταναγκη χαιδευοντας αυτιά, με όλο το σεβασμό κύριε διαχειριστα, όχι μυστικό πάθεια κατά φεύγοντας στο μαντείο των Δελφών, προσπαθώντας να ερμηνευσουμε τους χρησμους του...

409Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τρι Δεκ 29, 2020 10:44 pm

Νίκος Καρνιαουτάκης

Νίκος Καρνιαουτάκης

Εγώ προσωπικά δεν έχω την όρεξη που είχα στο παρελθόν να ασχολούμαι πολύ στενά με τα σφ. πλάκας, τις θέσεις γενικότερα και τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά γνωρίσματα τους, για αυτό και πολύ σπάνια πια απαντάω σε ερωτήματα τέτοιας φύσης. Πολλά μέλη όμως εδώ ασχολούνται με πάθος, και νομίζω σε έχουν βοηθήσει αρκετά ως τώρα, κρίνοντας από τα λίγα που έχω διαβάσει.
Νομίζω οτι τους αδικείς.
Τα ερωτήματα που θέτεις προυποθέτουν αρκετή μελέτη από εμάς για να απαντηθούν σωστά. Πρέπει να είμαστε σε θέση να ανοίξουμε τα βιβλία μας, να ανατρέξουμε στα σωστά εδάφια, να συγκρίνουμε με το αρχείο μας, με τις σημειώσεις μας, να συντάξουμε μια σωστή και υπεύθυνη απάντηση. Δεν είναι πάντα εύκολο, μπορεί να απέχουμε από τη βιβλιοθήκη, μπορεί να ασχολούμαστε με κάτι άλλο τη στιγμή εκείνη ή μπορεί απλά να βαριόμαστε.
Πάντως, αυτό που έγραψες περί απαντήσεων-χρησμών, είχε πλάκα.lol!

https://xartomoutro.wordpress.com/

410Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τρι Δεκ 29, 2020 11:00 pm

νικος



Νίκο και όλοι βέβαια οι φίλοι του φόρουμ, φυσικά ότι έγραψα το έκανα με σκωπτική διάθεση, να γελάσουν λίγο τα χειλη μας βρε αδερφέ, στην τρελή κατάσταση που ζούμε. Δεν έχω καμία απαίτηση από κανένα να απαντήσει σε κάποιο ερώτημα μου και ούτε φυσικά είναι υποχρεωμένος. Ξέρω ότι και χρόνος και κόπος χρειάζεται. Απλά πιστεύω στη μαιευτική μέθοδο και από απλό ακόμα ερώτημα και διάλογο κάτι καινούριο μπορεί να προκύψει ακόμα και για εκείνους που πολλά γνωρίζουν. Μην λοιπόν με ξεσυνεριζεστε και ας προσπαθούμε να έχουμε καλή διάθεση. Καλό σας βράδυ.

411Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τρι Δεκ 29, 2020 11:42 pm

giovanoukos

giovanoukos

Τελειώνοντας και γω το διάβασμα σχετικά με τα κεφάλια , μου το χάλασες ρε Νικόλα , εκει που ειπα να αρχίζει και βλέπει κατι τις , ρωτάς για την επισήμανση στο πίσω μέρος , με ξέρανες ......... , ρωτησες για πολλά , για το κυριότερο ομως δεν ρώτησες , εκτός κι αν το ήξερες , σου εγραψε ο συνονοματός σου ( Καρνιαουτάκης ) Fine prov. , καταλαβες τι εννοεί ???  

412Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τετ Δεκ 30, 2020 11:23 am

Νίκος Καρνιαουτάκης

Νίκος Καρνιαουτάκης

Εαν πάντως μου επιτρέπεται να διαλέξω εγώ για τον εαυτό μου μεταξύ των "Πυθία" και "τσιγκούνη" που έπεσαν στο τραπέζι, διαλέγω το "Πυθία" που σίγουρα μου ταιριάζει καλύτερα!   drunken

Καλή χρονιά σε όλους!  jocolor

Αρέσει στον χρήστη νικος

https://xartomoutro.wordpress.com/

413Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τετ Δεκ 30, 2020 11:49 am

Admin

Admin
Admin

Κύριοι νίκος και giavanoukos ψυχραιμια,είναι και χρονιάρες μέρες...

Το φόρουμ έχει κανόνες ευπρέπειας,δεν έχει κάποια μέθοδο να δείχνει στα μέλη πως να απαντουν σε μια απορία.
Αν δεν ειναι επαρκής η απάντηση τότε πολύ άνετα και δημοκρατικά υπάρχει επαναφορά του ερωτήματος και όλα και κάποιος θα το δει και θα απαντήσει.
Με λίγα λόγια σίγουρα μια εμπεριστατωμένη απάντηση είναι το ζητούμενο,αλλά και μια απάντηση πιο συντομογραφική ,ειδικά αμα απευθύνεται και σε κάποιον, που πλεον μετα απο κάποιους μήνες ενασχόλησης επιπέδου με τις ΜΚΕ,έχει λογικα τις γνώσεις,γίνετε ευπρόσδεκτη.

https://philotelists.forumgreek.com

414Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τετ Δεκ 30, 2020 11:54 am

Admin

Admin
Admin

Admin έγραψε:Κύριοι νίκος και giοvanoukos ψυχραιμια,είναι και χρονιάρες μέρες...

Το φόρουμ έχει κανόνες ευπρέπειας,δεν έχει κάποια μέθοδο να δείχνει στα μέλη πως να απαντουν σε μια απορία.
Αν δεν ειναι επαρκής η απάντηση τότε πολύ άνετα και δημοκρατικά υπάρχει επαναφορά του ερωτήματος και όλα και κάποιος θα το δει και θα απαντήσει.
Με λίγα λόγια σίγουρα μια εμπεριστατωμένη απάντηση είναι το ζητούμενο,αλλά και μια απάντηση πιο συντομογραφική ,ειδικά αμα απευθύνεται και σε κάποιον, που πλεον μετα απο κάποιους μήνες ενασχόλησης επιπέδου με τις ΜΚΕ,έχει λογικα τις γνώσεις,γίνετε ευπρόσδεκτη.

Αρέσει στον χρήστη giovanoukos

https://philotelists.forumgreek.com

415Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τρι Ιαν 05, 2021 7:24 pm

νικος



καλησπέρα με την Νέα χρονιά ας είναι καλύτερη για όλο τον κόσμο και για να μην ξεχνιόμαστε. Θυμάστε ένα δεκάλεπτο με διπλό στόμα; Ίδιας λοιπόν έκδοσης ένα άλλο με ΑΕ ΜΆΛΛΟΝ ανεστραμμένο 1 και διπλό στόμα. Τι λέτε;[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

416Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τρι Ιαν 05, 2021 7:36 pm

giovanoukos

giovanoukos

Eγω το 2πλό στόμα το θυμάμαι , οι αλλοι δεν νομίζω ,μιάς και καποιος εγραψε οτι δεν υπήρχε ,  εδω υπάρχει μονό στόμα , και μαλλον ανεστραμμένο μηδέν "0" και οχι ασσος "1" , ο οποίος δεν φαινεται καθαρά οταν μεγενθύνω την φωτό , και αυτό γιατί δεν σκανάρεις στα 1200 , με αποτέλεσμα να κουράζεις τα μάτια μου

417Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τρι Ιαν 05, 2021 7:43 pm

νικος



Καλησπέρα Γιάννη θα το φροντίσω, δεν τα καταφέρνω και εύκολα με το τηλ.

418Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τρι Ιαν 05, 2021 8:53 pm

Theosal

Theosal

Λυπάμαι αλλά ούτε διπλό στόμα, ούτε ανεστραμμένο 1 ή 0... άρα ένα κοινό 10λεπτο!

419Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τρι Ιαν 05, 2021 9:27 pm

νικος



Δεν υπάρχει πρόβλημα Θεόφιλε, υγεία πάνω από όλα. Η λευκή γραμμή επάνω δεξιά που γίνεται πολύ λεπτή στο τέλος είναι σύνηθες φαινόμενο;

420Η αξία των 10λ. - Σελίδα 21 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Τρι Ιαν 05, 2021 9:59 pm

Theosal

Theosal

Δεν σε καταλαβαινω

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 49]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 49  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης