Philotelistes
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Η αξία των 10λ.

+23
νικος
artaleo
René
petrostro
Elboiteu
pklink
costasirun
USGreek
Tasos
Νίκος Καρνιαουτάκης
giovanoukos
mkenzy1
salonico
trifonas
Νίκος Βαρουξής
Theosal
heretic77
Παναγιώτης Ρασσιάς
Midili
heraldic40
SHH_Egeo
Varg83
Admin
27 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 36 ... 49  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 49]

461Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Σαβ Φεβ 27, 2021 10:33 am

costasirun

costasirun

Καλημέρα Νίκο

Εάν βγήκε χαρτί τότε το πιο πιθανό είναι το χαρτί αυτό να είναι του φακέλλου. Βάλε και την πίσω όψη του γραμματοσημου αν θες για να δούμε πως φαίνεται τώρα...

462Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Σαβ Φεβ 27, 2021 12:37 pm

νικος



Είναι το ίδιο με το χαρτί που είχε κολλημένο επάνω του Κωνσταντίνε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

463Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Σαβ Φεβ 27, 2021 2:07 pm

costasirun

costasirun

Φίλε Νίκο εσύ βλέπεις καλύτερα που τα έχεις μπροστά σου. Η άποψη η δική μου είναι ότι από τη στιγμή που βγήκαν 2 κομμάτια μετά το πλύσιμο το ένα είναι το γραμματόσημο και το άλλο υπόλειμμα χαρτιού του φακέλλου ή του δέματος πάνω στο οποίο ήταν επικολλημένο.

464Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Σαβ Φεβ 27, 2021 2:21 pm

νικος



Ίσως είναι έτσι Κωνσταντίνε. Εγώ δεν έχω κάποιο λόγο να στηρίξω κάτι άλλο. Σε ευχαριστώ, καλό μεσημέρι.

465Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Σαβ Φεβ 27, 2021 5:38 pm

νικος



Στο 10λεπτο αυτό είναι σφάλμα η λευκή γραμμή μέσα στο ανθεμιο επάνω δεξιά; [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

466Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Κυρ Φεβ 28, 2021 11:26 am

Theosal

Theosal

Νίκο, σκίσιμο είναι και πάει και πιο κάτω

Αρέσει στον χρήστη νικος

467Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Κυρ Φεβ 28, 2021 6:39 pm

giovanoukos

giovanoukos

Αποψή μου ειναι οτι το επίπεδο του φόρουμ δεν ειναι για τέτοιες αναρτήσεις και ερωτήσεις , το να μεταφράζουμε το σκίσιμο σε λευκή γραμμή , νομίζω ειναι εκτός σχολίων , και θα επρεπε ο διαχειριστής να λάβει καποια ιδιαίτερα μέτρα ( π.χ. να απαντά σε ιδιαίτερα μηνύματα τέτοιου ειδους απορίες ) , διότι για σκεφτείτε να θέλει να συμμετέχει στο φόρουμ ενας "Περι" ή ενας "Καλυγ"  βλέποντας και διαβάζοντας τετοιες αναρτήσεις .......θα το βάλει στα πόδια γελώντας φυσικά και αναρωτώντας " μα τι κάνουν οι ανθρωποι σε αυτό το φόρουμ ??????

Αρέσει στον χρήστη SHH_Egeo

468Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Κυρ Φεβ 28, 2021 8:22 pm

νικος



Δεν θα το έκανα, αλλά αυτή η συμπεριφορά είναι πολύ τιποτενια και με υποβιβαζει ως άνθρωπο, αλλά θα πρέπει να υποστηρίξω την αξιοπρέπεια μου, ερμηνεύοντας ως εμπάθεια την στάση του κυρίου Χαβάτζα, που εγκαίρως, ακαιρως, έχει σπεύσει να εκφράσει άποψη για αναρτήσεις μου, χωρίς καν να κατανοήσει αυτό που γράφω, όπως με το προηγούμενο 20λεπτο, που με μαλωνε φιλικά γιατί έλεγε ότι το χρεωνα έκδοσης 80, 86,.Να πω βέβαια ότι πως αλήθεια ζητά, 3 φορές μάλιστα να αγοράσει γραμματόσημα μου, γιατί δεν τα έχει, τα μνμ του ταχω στο μεσετζερ, αφού είμαι άσχετος και τα γραμματόσημα μου είναι άθλια, έσπευσε βέβαια και ο Νίκος του Αιγαίου να συνηγορησει. Είναι η τελευταία μου ανάρτηση για σας, χάρισμα σας το φόρουμ, ας ικανοποιειστε με τις γνώσεις σας. Οφείλω να πω για τον κύριο Ρασια ότι είναι Κύριος, δεν έχω κάτι να πω, ένα ευχαριστώ, αλλά ευτυχώς οι περισσότεροι είναι Κύριοι, και για το τιποτενιο 10λεπτο, το σχησιμο είναι έξω από το περίγραμμα... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Αρέσει στον χρήστη Admin

469Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Κυρ Φεβ 28, 2021 8:50 pm

giovanoukos

giovanoukos

ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟΝ , ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΘΕΜΑ . ΓΙΑΤΙ Κε. Νίκο δεν ανεβάζεις απο την αρχή την φωτο που ανεβασες τωρα ?  ωστε να δουμε οτι το σκισιμο ειναι εκτός πλαισίου , για κάνε λοιπόν μιά σύγκριση των δυο φωτογραφιών , στην πρώτη φαίνεται σκίαιμο μεχρι και το ανθέμιο στην δεύτερη φυσικά βλέπουμε κάτι διαφορετικό , ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ ???? 
Να αναφερθώ και γω με την σειρά μου σχετικά με το γραμματόσημο που ζήτησα να το αγοράσω στην ΔΙΠΛΑΣΙΑ-ΤΡΙΠΛΑΣΙΑ φυσικά εμπορική του αξία  (λόγω της ποικιλίας) που ειχε και μου αρεσε , αλλα φυσικά λόγω της κουτοπονηριάς σου και αγνοιάς σου , νόμιζες οτι κάνει καποιες εκατοντάδες ευρω ίσως , τλπ να ξέρεις οτι δεν εχω κάτι απεναντί σου , αλλα στο είχα πει και κατ΄ιδίαν , ο τρόπος των ερωτήσεων ακόμα και αυτές οι απλές ερωτήσεις δεν εχουν μέρος σε αυτό το φόρουμ ή τουλάχιστον στις ενότητες που τις γράφεις , που μάλλον ειναι για κάπως πιο προχωρημένους συλλέκτες . Να σαι καλά

Αρέσει στον χρήστη Theosal

470Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Δευ Μαρ 01, 2021 9:36 am

Νίκος Καρνιαουτάκης

Νίκος Καρνιαουτάκης

Toυ χαμού το κάγκελο πάλι... Very Happy 

Δεν είναι δουλειά μου να επεμβαίνω σε σχέσεις, πόσο μάλλον όταν αυτές είναι προσωπικές, και κυριότερα, όταν δεν έχω τη γνώση των προσωπικών αυτών σχέσεων ώστε να μπορώ να κρίνω ποιος έχει «δίκιο» και ποιος "άδικο".
Αυτό όμως που θα γράψω δεν έχει σχέση με τις προσωπικές σας σχέσεις, τις οποίες αγνοώ και ούτε ενδιαφέρομαι να γνωρίσω.

Αυτό που εγώ θέλω να πω είναι ότι κανένας δεν αξίζει να φύγει από κάπου επειδή τον έκαναν να αισθάνεται "ασόβαρος".

Καθένας αντιλαμβάνεται τα πράγματα αλλιώς. Άλλα ακούγονται σε εμένα σοβαρά, άλλα χαζά, άλλα αδιάφορα. Άλλα στον άλλον.
Στο φορουμ αυτό, έχω, κατά το δικό μου σκεπτικό, διαβάσει άπειρες «χαζομάρες» από πάρα πολλούς. Ποτέ δεν είπα σε κανέναν ότι «το επίπεδο του φορουμ προστάζει να ρωτάς σοβαρότερα πράγματα».
Πιθανότατα, κατά το σκεπτικό άλλων, να έχω και εγώ γράψει μπόλικες "χαζομάρες" κατά καιρούς. Ποτέ κανένας δεν μου είπε "το επίπεδο ειναι ανώτερο από τις χαζομάρες σου".

Οι κανόνες του φορουμ είναι αναρτημένοι. Το φορουμ φιλοδοξεί να φιλοξενεί άπαντες, ανεξαρτήτως επιπέδου, «σοβαρού» ή «μη σοβαρού».

Η ιδέα των κοινωνικών δικτύων στηρίζεται στην αρχή της διαφορετικότητας και στην προσπάθεια ομαλής συνύπαρξης ανθρώπων πολλών και διαφορετικών ταχυτήτων.
Αν δεν μας αρέσει αυτό, απλά δεν συμμετέχουμε σε αυτά.

Όταν κάποιος ξενερώνει με ένα μέρος, επειδή θεωρεί ότι το μέρος είναι κατώτερο των προσδοκιών του, συνηθέστερα φεύγει εκείνος.

Εγώ τουλάχιστον αυτό έκανα, όταν δεν μου άρεσε κάπου. Έφευγα εγώ.

Προσωπικά, η παρουσία του χρήστη δεν με ενοχλεί, ούτε αισθάνομαι οτι "προσβάλλει το επίπεδο μου".
Θα προβληματιζόμουν εαν έφευγε.

Καλή συνέχεια σε όλους! Very Happy

Αρέσει στον χρήστη Admin

https://xartomoutro.wordpress.com/

471Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Δευ Μαρ 01, 2021 12:08 pm

giovanoukos

giovanoukos

Καλημέρα Νικόλα , αν και εχω δουλειές οπως ολοι μας ,θα σου απαντήσω στο μακροσκελές σχολιό σου.
Δεν εχω με κανέναν τίποτα και καμία διαφορά δεν με χωρίζει με τον οποιοδήποτε , δεν ειπα ουτε και θεωρώ κανέναν "ασόβαρο" , ουτε ειπα οτι το φορουμ ειναι μονο για υψηλου επιπεδου συλλέκτες.
Απλά επισήμανα οτι τετοιου ειδους ερωτήσεις μπορει να γίνονται σε μία διαφορετική ενότητα .
Λογω φόρτου εργασίας σε αφήνω και ισως καποια αλλη στιγμη να σου εξηγήσω ακριβώς τι εννοώ .
Καλημέρα και καλό μήνα

Αρέσει στους χρήστες Admin και SHH_Egeo

472Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Δευ Μαρ 01, 2021 12:41 pm

SHH_Egeo

SHH_Egeo

Καλημέρα σας,

Αν και δεν ήθελα θα πάρω θέση αλλά επειδή αναφέρθηκε και το όνομα μου απο το μέλος νικος θα πώ τα εξής
  
έσπευσε βέβαια και ο Νίκος του Αιγαίου να συνηγορησει. 


Δεν εχω κάτι προσωπικό με τον Νίκο ούτε συνηγορώ με κανέναν,αν και τον Γιάννη Χ. τον θεωρώ φίλο μου και εξαιρετικό συλλέκτη και μελετητή.
Δεν είναι δυνατόν οι ενότητες να γεμίζουν συνεχώς με κομμένα αντικείμενα και φωτογραφίες θολές.
Κατεπανάληψιν το συγκεκριμένο μέλος ανεβάζει αντικείμενα β & γ διαλογής προσπαθώντας να ανακαλύψει σπανιότητες και μοναδικότητες.Το συγκεκριμένο κομμάτι ειναι κομμένο και ξυσμένο στο ανθέμιο.
Εχω προσωπικά πεί στον admin να τα μεταφέρει σε άλλες ενότητες ,πράγμα το οποίο δεν έγινε.Βαρέθηκα πλέον να τα λέω και να ασχολούμαι γενικώς.


Καλή συνέχεια σε όλους.

Αρέσει στους χρήστες giovanoukos και Theosal

473Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Δευ Μαρ 01, 2021 1:43 pm

Admin

Admin
Admin

Κύριοι παρακαλώ,ψυχραιμία.

Ολοι λίγο πολύ έχετε δίκαιο,και ο Νίκος που θέλει να μάθει για μια περίπτωση και οι υπόλοιποι που ενδεχομένως θα ήθελαν μια διαφορετική όψη στις ενότητες των τόπικ αξιων,και βεβαίως πολυ θετική η παρέμβαση του εμπειρότατου σε θέματα φόρουμ Ν.Καρνιαουτάκη.

Εγω απο πλευράς μου θα έλεγα το εξής:
προς τον Νίκο,την επόμενη φορά που θα θελήσεις να μας δείξεις μια ΜΚΕ,καλύτερα να το κάνεις στη γενική ενότητα των ταξινομήσεων,εδω,
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
,και άμα η ΜΚΕ που θα μας δείξεις είναι αξιοπρόσεκτη,μελετητικά,ή αν έχει κάτι το σπάνιο,τότε θα την μεταφέρω στο αντίστοιχο τόπικ.Αυτό ισχύει και όλους του χρήστες,απο εδω και στο εξής για τις απορίες θα επιλέγετε το παραπάνω τόπικ,και εμείς θα μεταφέρουμε το αξιόλογα γραμμ.,για να υπαρχει και ένα ειδους αρχείο για το μέλλον.

https://philotelists.forumgreek.com

474Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Δευ Μαρ 01, 2021 8:20 pm

Νίκος Καρνιαουτάκης

Νίκος Καρνιαουτάκης

Καλώ προσωπικά τον άγνωστο σε εμένα αλλά συμπαθή τυπάκο εκείνον να γυρίσει στο φορουμ του Π. Ρασσιά.

Την καψούρα που έχουμε όλοι εμείς έχει και εκείνος.
Δεν παρουσιάστηκε ποτέ ως «σχετικός».
Δεν προσέβαλε ποτέ κανέναν.
Ευχαριστεί πάντα άπαντες.

https://xartomoutro.wordpress.com/

475Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Πεμ Μαρ 04, 2021 10:59 pm

heretic77

heretic77

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Καλησπερα ! Γι'αυτο το κομματι μπορουμε να βγαλουμε θεση? Προσπαθησα αλλα δε τα καταφερα

Αρέσει στον χρήστη costasirun

476Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Πεμ Μαρ 04, 2021 11:07 pm

Theosal

Theosal

Δημήτρη, αν θυμάμαι καλά, για δες την 148. Η κάτω γραμμή είναι πιο παχιά από τις υπόλοιπες αλλά όχι όσο μπορεί να περιμένει κάποιος.... Έλεγξέ το!

477Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Σαβ Μαρ 06, 2021 4:24 pm

heretic77

heretic77

Γεια σου Τεο, δε νομιζω να ναι η 148, απο οτι ειδα δεν εχει χαρακτηριστικα στοιχεια της. Το γραμματοσημο εχει ενα κενο πανω δεξια στο περιθωριο αλλα δεν περιγραφεται καποια περιπτωση γι αυτο. Εχει επισης καποιες χαρακτηριστικες τελιτσες αλλα οσο και να εψαξα δεν εβγαλα ακρη γιατι στις θεσεις που βρισκονται δε βρισκονται αλλες. Δυστυχως οταν δεν υπαρχει τελιτσα στις περλες τοτε αρχιζουν τα δυσκολα. Να σαι καλα παντως.
update....Μαλλον η πιο πιθανη περιπτωση φαινεται η 95, γιατι εχει τη βουλιτσα πανω απο το Ρ και τη βουλιτσα κατω δεξια στο περιθωριο, οπως και μια βουλιτσα στον πετασσο...

478Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Κυρ Μαρ 07, 2021 4:32 pm

giovanoukos

giovanoukos

Θα έλεγα ναι στον Δημητρη ( James Bond κατ' εικόνα) , η θεση ειναι η 95 !!!!!!!!!!!![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Αποτελέσματα αναζήτησης

Αποτελέσματα ιJames Bond

479Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Κυρ Μαρ 07, 2021 11:32 pm

heretic77

heretic77

Ας αλλαξουμε επιτελους αβαταρ μετα απο 4 χρονια και ας βαλουμε τη φατσα μας!

Αρέσει στους χρήστες Παναγιώτης Ρασσιάς και giovanoukos

480Η αξία των 10λ. - Σελίδα 24 Empty Απ: Η αξία των 10λ. Σαβ Μαρ 13, 2021 12:13 am

giovanoukos

giovanoukos

Επι τέλους .......Γαριλίδη σε βρήκα σε δικτυωτό [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Αρέσει στους χρήστες Παναγιώτης Ρασσιάς και Theosal

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 49]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 36 ... 49  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης